مدیركل دفتر نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت اعلام كرد

ابلاغ بخشنامه جدید وزارت بهداشت برای نوبت دهی در نظام درمانگاهی بزودی

ابلاغ بخشنامه جدید وزارت بهداشت برای نوبت دهی در نظام درمانگاهی بزودی مطب نما: مدیركل دفتر نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت اظهار داشت: بخشنامه ای در خصوص استفاده از شیوه های الكترونیك برای نوبت دهی در نظام درمانگاهی جهت دسترسی راحت و سریع مردم به خدمات درمانی مورد نیاز ابلاغ خواهد گردید.


به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، دكتر علیرضا عسگری در اجلاس معاونین درمان دانشگاه های علوم پزشكی كشور كه به صورت ویدئو كنفرانس برگزار شد، با اشاره به اینكه در حوزه نظارت تاكید اول بر انجام بازدیدهای میدانی است، اظهار داشت: با عنایت به نزدیكی به ایام تعطیلات نوروز لازم است نیروهای انسانی به شكل میدانی در موسسات حضور داشته باشند.
وی اضافه كرد: برنامه طبقه بندی دانشگاه ها برپایه میزان پایش و نظارت در دستور كار است، برپایه این برنامه و تعداد بازدیدها و پایش های صورت گرفته دانشگاه ها رتبه بندی می شوند، طبیعتا در این برنامه تلاش می گردد میزان عملكردهای صحیح با دقت مورد توجه قرار گیرد.

عسگری با اشاره به اینكه در بازدیدها نه تنها شاخص ها و سنجه های اعتباربخشی مدنظر قرار می گیرد، بلكه شاخص های مدیریتی و مالی هم بررسی خواهد شد، اظهار داشت: مبحث دیگر تدوین و ابلاغ شیوه نامه نظارتی در مورد وقایع ناخواسته است، وقایع ناخواسته تهدید كننده حیات، مطابق با كمیته جهانی ثبت خطای درمانی در ۲۸ مورد تببین شده اند؛ این وقایع نیازمند واكنش سریع و نقش بارز اجرایی معاونت درمان دانشگاه ها و تحلیل ریشه ای وقایع است كه چند اصل باید در آن در نظر گرفته شود، همچون گزارش دهی سریع و به موقع، واگذاری مسئولیت گزارش دهی به مسئول فنی و انجام RCA و تحقیق در زمینه علت رخداد حادثه به منظور جلوگیری از وقوع مجدد.

مدیركل دفتر نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت با اشاره به اینكه سامانه ۱۹۰ به صورت فعال و شبانه روزی شنونده صدای مردم و پیگیر خواست آنها است، تصریح كرد: سامانه الكترونیكی صدور پروانه ها هم به لحاظ پیچیدگی فرآیندها، دارای دقت بسیار بالایی است كه توانسته دقت كارشناسی را به شدت افزایش دهد. این دو سامانه با هدف تكریم ارباب رجوع و شفافیت اطلاعات مورد استفاده قرار می گیرند.

بنابر اعلام وبدا، وی درمورد بخشنامه عدم استفاده از تلفن همراه در زمان عرضه خدمات درمانی اظهار داشت: این بخشنامه با هدف رویكرد اصلاحی تدوین شده تا باعث عرضه خدمات دقیق و با كیفیت بالا شود.

عسگری خاطرنشان كرد: بخشنامه دیگری هم در خصوص استفاده از شیوه های الكترونیك برای نوبت دهی در نظام درمانگاهی جهت دسترسی راحت و سریع مردم به خدمات درمانی مورد نیاز ابلاغ خواهد گردید.1396/12/21
15:08:06
5.0 / 5
5050
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما