چگونگی بیمه شدن نوزادان از بدو تولد

چگونگی بیمه شدن نوزادان از بدو تولد مطب نما: سرپرست اداره كل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بیمه سلامت ایران جزئیات بیمه نوزادان از بدو تولد را شرح داد.


به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، مهندس محمد هاشمی با بیان این خبر تصریح كرد: با عنایت به این امر كه نوزادان فاقد شناسنامه و كارت ملی هستند و نمیتوان برای آنان دفترچه بیمه سلامت صادر كرد؛ این سازمان در جهت پشتیبانی از خانوادههایی كه فرزند آنان از بدو تولد نیاز به دریافت خدمت درمانی دارند، امكان استفاده از دفترچه بیمه مادر را فراهم نموده است.
سرپرست اداره كل روابط عمومی و امور بینالملل این سازمان با اشاره به امكان استفاده از دفترچه بیمه مادر برای نوزادان، اضافه كرد: در این زمینه نوزادان نیازمند به درمان، میتوانند با در دست داشتن دفترچه بیمه مادر معرفی نامه بستری جهت دریافت خدمت در بخش بستری مشروط به عدم ترخیص از بیمارستان و در قالب ضوابط مربوط به هر یك از صندوق های بیمهای سازمان بیمه سلامت ایران دریافت نمایند. لازم به ذكر است دریافت خدمات برای نوزادان با استفاده از دفترچه بیمه مادر تنها در ماه اول تولد امكان پذیر است كه شامل خدمات بستری و حین بستری میباشد.
هاشمی همینطور اذعان داشت: مهلت قانونی ثبت ولادت حداكثر ۱۵ روز بعد از تولد است.
بنابر اعلام پایگاه خبری سازمان بیمه سلامت ایران (آی هینا)، او همینطور از والدین نوزادان درخواست نمود تا بلافاصله بعد از دریافت شناسنامه فرزند خود نسبت به ثبت نام و دریافت دفترچه بیمه سلامت او اقدام نمایند.
وی اظهار داشت: نوزادانی كه سرپرست آنان كارمند دولت هستند، برای دریافت دفترچه بیمه آنان عرضه گواهی كسر حق بیمه و برای نوزادانی كه سرپرست آنها تحت پوشش بیمه ایرانی ها هستند، عرضه فیش واریزحق بیمه مربوطه الزامی است.
سرپرست اداره كل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بیمه سلامت ایران همینطور مدارك مورد نیاز جهت ثبت نام و صدور دفترچه بیمه نوزادان را شامل عرضه اصل و كپی شناسنامه و كارت ملی سرپرست و اصل شناسنامه نوزاد عنوان نمود.1397/04/06
15:46:06
5.0 / 5
5053
تگهای خبر: بیمه , خدمات , درمان , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما