وزیر بهداشت تاكید كرد

رصد بازار دارویی كشور در وزارت بهداشت، بیماران نگران نباشند

رصد بازار دارویی كشور در وزارت بهداشت، بیماران نگران نباشند مطب نما: وزیربهداشت، درمان و آموزش پزشكی با تكذیب برخی اخبار در خصوص اتخاذ تصمیماتی درباره خروج دارو از لیست كالاهای اساسی كشور اظهار نمود: ما هیچ تصمیم جدیدی جدا از آنچه كه در طول یكی دو سال قبل اتخاذ شده، نداریم.


به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، دكتر سید حسن هاشمی بامداد چهارشنبه در حاشیه جلسه هیئت دولت درباره برخی اخبار در خصوص خروج دارو از لیست كالاهای اساسی، اظهار نمود: اخبار انتشار یافته در این باره شایعه است و نباید به آنها توجه گردد، ما هیچ تصمیم جدیدی جدا از آنچه كه در یكی دوسال گذشته اتفاق افتاده نداریم.

وی با تاكید بر اینكه برنامه ای هم برای خروج دارو از لیست كالاهای اساسی نداریم، اضافه كرد: مردم مطمئن باشند فعلا مهمترین كار وزارت بهداشت توجه به دارو، تجهیزات پزشكی و مراقبت از افزایش قیمت در این زمینه است.
وی در ادامه درباره وضعیت داروهای بیماری های خاص همچون تالاسمی با تاكید بر اینكه هیچ جای نگرانی در این باره وجود ندارد، تصریح كرد: در این زمینه دارو به اندازه كافی وجود دارد. ما هم در وزارت بهداشت در حال رصد وضعیت هستیم و بیماران نگرانی در این زمینه نداشته باشند. همینطور معاون اجتماعی وزارت بهداشت با انجمن بیماری های خاص دائما جلسه دارد و اگر موضوعی در این زمینه مطرح باشد، حتما بررسی می گردد.
وزیر بهداشت همینطور در پاسخ به پرسشی درباره تاثیر بازگشت تحریم های آمریكا در حوزه دارو با تاكید بر اینكه تحریم های آمریكا نمی تواند برای ما مشكلی تولید كند، اظهار داشت: اگر به شرایط قبل باز گردیم یعنی تحریم های سازمان ملل باز گردد، حتما این مورد می تواند مشكلاتی برای ما تولید كند، با این وجود باید آمادگی داشته باشیم كه اگر آن شرایط صورت گرفت حداقل در بخش غذا، دارو و تجهیزات پزشكی مشكلی برای مردم پیش نیاید. هم اكنون در حال برنامه ریزی در این زمینه هستیم.
هاشمی در پاسخ به پرسشی درباره تولید مشكل برای بیماران تالاسمی به علت استفاده از داروی بی كیفیت تالاسمی طی یك سال گذشته، با رد این موضوع، تصریح كرد: اگر ادعایی در این زمینه مطرح می گردد باید مدارك اثبات آن هم عرضه شود.
وی با اشاره به وجود رقابت میان شركت های مختلف بخصوص شركت های چند ملیتی در زمینه داروهای بیماری های خاص، تصریح كرد: من هم در شبكه های اجتماعی در این باره مطالب بسیاری خوانده ام و برای من راحت است كه بگویم پشت این قضیه چیزی جز پول وجود ندارد. مردم باید بدانند كه داروهایی كه در بازار وجود دارد از فیلترهای بسیار سختی عبور می كند و اگر یك انجمن علمی در این خصوص تردیدی دارد، حتما پیش از رسانه ای كردن آن مبحث را به اطلاع ما برساند تا بررسی نماییم.
وزیر بهداشت تصریح كرد: سرمایه اصلی ما، اعتماد مردم است و سلامتی آنها برای مجموعه وزارت بهداشت اهمیت بسیاری دارد.1397/02/26
15:54:40
5.0 / 5
4623
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما