هفته جهانی آگاهی از مغز در سراسر كشور برگزار می گردد

هفته جهانی آگاهی از مغز در سراسر كشور برگزار می گردد مطب نما: تهران- ایرنا- هفته جهانی آگاهی از مغز با حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی اوایل اسفند ماه امسال درسطح كشور برگزار می گردد.


به گزارش روز سه شنبه علمی ایرنا، هفته آگاهی از مغز یك رویداد سالانه است كه از سال 1996 به صورت رسمی در هفته سوم ماه مارس (اسفندماه) آغاز می گردد و درسال 2014 در بیش از 55 كشور و در قالب 86 كمپین در نقاط جهان برگزار گردید.
به منظور برگزاری هرچه بهتر این رویداد، نشست هم اندیشی با حضور مسئولان و نمایندگان سازمان ها، نهادها، انجمن های علمی و مراكز مردم نهاد(سمن ها)، برای تولید همكاری، هماهنگی و تشریك مساعی، در محل ستاد علوم و فن آوری های شناختی در تهران برگزار گردید و ضمن عرضه پیشنهاداتی در مورد نحوه برگزاری بهتر هفته آگاهی از مغز، بر ساده بودن فهم اطلاعات، استمرار تبلیغات، فعالیت های مستمر پژوهشی و بهره گیری از بخش های مختلف در حوزه های ستادی و اجرایی در سطح كشور تاكید گردید.
در این نشست، محمدتقی جغتایی مشاور ارشد ستاد علوم شناختی در امر آموزش و ترویج اعلام نمود: با حمایت ها و برنامه ریزی های ستاد علوم شناختی، برنامه های متنوعی در حوزه مغز و آگاهی از مغز با هدف حفظ و ارتقای آن و افزایش دانش در جامعه تدوین و در حال اجرا می باشد.
دكتر جغتایی اضافه كرد: هفته آگاهی از مغز امسال برای سومین بار متوالی در كشور برگزار می شود تا ضمن ارائه آموزش ها و پرداختن به طرح های تحقیقاتی، زمینه شناسایی بیماری ها و اختلالات در حوزه های مغز بویژه در كودكان برای پیشگیری و درمان آن فراهم گردد.
مشاور ارشد ستاد علوم شناختی یادآورشد: استفاده ازتمامی ظرفیت ها، امكانات و پتانسیل ها برای ارتقای فعالیت های مغزی و راه های گسترش دانش مغز همچون سیاست های ستاد علوم شناختی است.
هفته آگاهی از مغز، با حمایت های ستاد علوم شناختی و همكاری مراكز و نهادها از چهارم تا دهم اسفندماه امسال در نقاط مختلف كشور برگزار می گردد.
علمی**9031**خبرنگار: عادل پازیار* انتشار: انتشار: محتشمی
برای اطلاع از اخبار متنوع علمی و فناوری، با كانال علمی ایرنا در تلگرام همراه شوید:


1396/11/03
13:56:25
5.0 / 5
5157
تگهای خبر: مغز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما