مركز سلامت محیط و كار اعلام كرد:

پذیرایی در مراسم عزاداری محرم ممنوعست

پذیرایی در مراسم عزاداری محرم ممنوعست مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت در دستورالعمل مدیریت مهندسی بهداشت محیط در روزهای سوگواری سرور شهیدان حضرت اباعبدالله (ع) ویژه محرم و صفر امسال، به برگزارکنندگان مراسم عزاداری سفارش کرده است پذیرایی از عزاداران با نذورات در محل های برگزاری مراسم انجام نشود.


به گزارش مطب نما به نقل از خبرگزاری ایرنا از وبدا، در این دستورالعمل آمده است: باتوجه به مخاطرات جدی نسبت به توزیع نذورات به شکل سنوات گذشته، سفارش می شود پذیرایی در محل عزاداری انجام نشود و در صورت پذیرایی در محل برگزاری مراسم، اولویت در فضای باز و فضاهای بسته دارای تهویه مناسب و استفاده از ظروف یک بار مصرف دارای مجوز قانونی (ترجیحا" ظروف یک بار مصرف بر پایه گیاهی) است. توزیع نذورات برابر نکات مندرج در دستورالعمل بهداشتی در رابطه با اولویت مواد غذایی خشک و یا خام خواهد بود.
در ادامه این دستورالعمل تاکید شده است: در صورت برگزاری هر نوع ایستگاه های صلواتی توزیع نذورات و چای (موکب ها، خیمه ها، چادر و... ) در تمامی استانها و شهرستان ها مدیریت تجمع به نحوی باشد که رعایت فاصله توسط موکب داران و خادمین ایستگاه ها کنترل شود.

1401/05/09
20:08:47
5.0 / 5
172
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما