معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشكی تبریز خبر داد

تزریق واكسن كرونا به پیرترین مرد كشور در آذربایجان شرقی

تزریق واكسن كرونا به پیرترین مرد كشور در آذربایجان شرقی آذربایجان شرقی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز اظهار داشت: در روز گذشته واکسن کرونا به مردی که برمبنای شناسنامه و کارت ملی 134 سال سن داشته و پیرترین فرد ایران و بنابر بررسی ها احیانا پیرترین فرد جهان است، تزریق شد.


عباسعلی درستی در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: واکسن کرونا در خانه بهداشت عمارت در شهرستان خداآفرین به این مرد که از ۲۰ سالگی در روستای شاه حیدر سکونت داشته و دارای سه فرزند پسرو چهار فرزند دختر است، انجام شد.
وی افزود: این مرد به همراه فرزند پسر ۶۲ ساله اش معیشت دارد.
وی اظهار داشت: این مرد ۱۳۴ ساله با وجود سن بالا قادر به حرکت و گشت و گذر بوده و از نظر عقلانیت لغزشی نداشته و مشکل خاصی ندارد، حتی حاضر به انجام کارهای دامداری و کشاورزی است.


درستی در ادامه با اشاره به اینکه تمامی افراد بالای ۸۰ سال را در دورترین روستاهای استان نیز واکسینه می نماییم، اظهار داشت: تا هفته گذشته، بالای ۸۰ درصد از جمعیت بالای ۸۰ ساله استان واکسن کرونا دریافت کرده اند اما حالا تعداد کمی از این افراد جهت واکسیناسیون به مراکز بهداشت مراجعه می کنند.
وی اضافه کرد: به سبب مراجعه اندک جمعیت بالای ۸۰ سال استان، قبل از اعلام واکسیناسیون کشوری جمعیت بین ۷۵ تا ۸۰، مبادرت به شروع واکسیناسیون این گروه کردیم و تا روز گذشته نیز ۵۱ درصد از این افراد واکسینه شده اند.
وی در خاتمه با اشاره به اینکه واکسیناسیون جمعیت ۷۰ الی ۷۵ ساله استان در ایام آتی شروع خواهد شد، اضافه کرد: در مجموع تا حالا بیش از حدود ۱۴۰ هزار نفر معادل چهار الی ۳.۵ درصد از جمعیت کل استان واکسینه شده اند.1400/02/27
09:18:03
5.0 / 5
649
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما