سخنگوی وزارت بهداشت در گفت وگو با مطب نما اعلام كرد:

كمترین حد رعایت پروتكلهای بهداشتی در 5ماه گذشته

كمترین حد رعایت پروتكلهای بهداشتی در 5ماه گذشته به گزارش مطب نما سخنگوی وزارت بهداشت اظهار داشت: رعایت پروتکلهای بهداشتی در کشور به ۵۷.۸۸ درصد رسیده که این میزان از ۳۰ مهر ۱۳۹۹ تا حالا پایین ترین میزان است.دکتر سیما سادات لاری در گفت و گو با ایسنا درباره درصد رعایت پروتکلهای بهداشتی در کشور اظهار داشت: درصد رعایت پروتکلهای بهداشتی تا ۴ فروردین ۱۴۰۰ در کشور به کمترین حد در پنج ماه گذشته رسیده است. این روند کاهشی از اواخر بهمن ۱۳۹۹ شروع شده و هم اکنون به ۵۷.۸۸ درصد رسیده است.

وی اضافه کرد: بازرسی های بهداشتی از تاریخ ۲۷ اسفند ۱۳۹۹ تشدید یافته و از این تاریخ تا ۴ فروردین ۱۴۰۰ نزدیک به ۱۳۰ هزار بازرسی از مراکز تهیه، توزیع و عرضه و فروش مواد غذایی، اماکن عمومی و واحدهای کارگاهی انجام شده است. در این بازه زمانی، ۱۶ هزار و ۵۵۰ مورد اخطار و معرفی به مراجع قضایی و۹۵۰ مورد پلمب این مراکز صورت گرفته است.

افزایش هشداردهنده موارد مبتلا شدن به کرونا

لاری تصریح کرد: کاهش رعایت پروتکلهای بهداشتی منجر به افزایش موارد مبتلا شدن به ویروس کرونا در کشور شده و این روند اخطار دهنده است.

کمترین میزان رعایت پروتکلهای بهداشتی در ۳ استان

وی در ادامه اظهار داشت: بر مبنای بازرسی های بهداشتی انجام شده در این بازه زمانی، کمترین درصد رعایت پروتکلهای بهداشتی در استان های سیستان و بلوچستان، آذربایجان غربی و چهارمحال و بختیاری و بیشترین درصد رعایت در ارتباط با استان های قم، مرکزی و قزوین است.

سخنگوی وزارت بهداشت افزود: همچنان بیشترین موارد اخطار و معرفی به مراجع قضایی به علت عدم رعایت پروتکلهای بهداشتی در ارتباط با نانوایی ها سپس رستوران ها است.

لاری افزود: در مورد استفاده از ماسک در خدمت دهندگان تا ۴ فروردین ۱۴۰۰ هم پایین ترین میزان در ارتباط با پایانه های مسافربری برون شهری بوده که این میزان از اواسط اسفند ۱۳۹۹ به مرور گرفتار کاهش شدید شده است. هرچند وضعیت استفاده از ماسک در نانوایی ها به نسبت اسفند ماه بهتر شده اما همچنان خدمت دهندگان در نانوایی ها یکی از مراکزی هستند که استفاده از ماسک در آنان به شدت کمتر از سایر مراکز است.

وی در انتها اظهار نمود: در مورد خدمت گیرندگان یا مردم هم استفاده از ماسک در پایانه های مسافربری کمترین میزان را داشته و این میزان هم از اواسط اسفند ۱۳۹۹ تا روزهای ابتدایی تعطیلات نوروز ۱۴۰۰ گرفتار کاهش شدیدی شده است.

منبع:

1400/01/07
14:43:17
5.0 / 5
892
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما