حضور دانشگاه سیستان و بلوچستان در بین دانشگاه های برتر دنیا

حضور دانشگاه سیستان و بلوچستان در بین دانشگاه های برتر دنیا سیستان و بلوچستان دانشگاه سیستان و بلوچستان بر مبنای رتبه بندی تایمز در جمع ۴۷ دانشگاه ایرانی حاضر در بین دانشگاه های برتر دنیا قرار گرفت.


به گزارش مطب نما به نقل از روابط عمومی دانشگاه سیستان و بلوچستان، در سال ۲۰۲۰ میلادی و ۱۳۹۹ شمسی دانشگاه های ایرانی در رتبه بندی های معتبر جهانی رشد قابل توجهی داشته اند و بعضی از دانشگاه ها هم در این سال به جمع برترین ها پیوستند.
در رتبه بندی تایمز، در سالهای ۲۰۱۲ الی ۲۰۱۴ از ایران تنها یک دانشگاه حضور داشت و در سال ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ به ترتیب به ۲۹ و ۴۰ دانشگاه افزایش پیدا کرد. در سال ۲۰۲۱ با ورود ۷ دانشگاه جدید شاهد حضور ۴۷ دانشگاه از جمهوری اسلامی ایران در جمع ۱۵۲۷ دانشگاه برتر جهان از ۹۳ کشور هستیم.
در رتبه بندی تایمز ۲۰۲۱، دانشگاه علوم پزشکی کردستان و دانشگاه های سیستان و بلوچستان، محقق اردبیلی، علوم پزشکی کرمان، اراک، حکیم سبزواری، لرستان، رازی کرمانشاه و تربیت معلم شهید رجایی به جمع برترین ها اضافه شدند.
گفتنی است رتبه بندی تایمز یکی از مشهورترین نظام های رتبه بندی بین المللی دانشگاه ها است. این رتبه بندی از ۱۳ شاخص در چارچوب ۵ معیار کلی آموزش با وزن ۳۰ درصد، پژوهش با وزن ۳۰ درصد، استنادات با وزن ۳۰ درصد، وجهه بین المللی با وزن ۷.۵ درصد و ارتباط با صنعت با وزن ۲.۵ درصد بهره گرفته است.
منبع:

1400/01/03
13:17:33
5.0 / 5
921
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما