وزیر علوم تاكید كرد

لزوم تشكیل گروه های پژوهشی هدفمند توسط اساتید دانشگاه ها

لزوم تشكیل گروه های پژوهشی هدفمند توسط اساتید دانشگاه ها به گزارش مطب نما وزیر علوم بر ضرورت تشکیل گروه های پژوهشی هدفمند و برنامه محور توسط اساتید دانشگاه ها به منظور حل مسائل و مشکلات جامعه تصریح کرد و اظهار داشت: پیشبرد چنین برنامه هایی، هم انگیزه و اراده محیط های دانشگاهی و پژوهشی، و هم حمایت های ملی را می طلبد.


به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، دکتر منصور غلامی در آیین بهره برداری از پروژه های عمرانی و آموزشی دانشگاه علامه طباطبایی ضمن اشاره به مجموعه فعالیتهای اثرگذار دانشگاه ها و مراکز پژوهشی کشور، اظهار نمود: امروز کشور ما همچون کشورهای صاحب نام و موقعیت در حوزه علم و پژوهش در سطح جهان است و بر مبنای رتبه بندی های سالیانه بین المللی در مورد عملکرد مراکز علمی کشورهای مختلف، از جایگاه خوبی برخوردار هستیم.
وزیر علوم با اشاره به اینکه آثار توفیقات علمی در مراکز دانشگاهی و پژوهشی باید در سطح جامعه نمود داشته باشد، اضافه کرد: این نگاهی است که قریب به اتفاق دانشگاه های کشور در این راه حرکت می کنند. البته دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی برای دستیابی به موفقیت در این راه، باید برای خود مأموریت تعریف کنند و برای حضور خود در هر نقطه از کشور دلیل و برای تحقق اهدافشان، برنامه داشته باشند.
ایشان در ادامه اظهار داشت: اساتید دانشگاه ها در کنار فعالیتهای علمی برتر، با تشکیل گروه های پژوهشی هدفمند و برنامه محور، به سمت حل مسائل و مشکلات جامعه حرکت کنند که البته پیشبرد چنین برنامه هایی، هم انگیزه و اراده محیط های دانشگاهی و پژوهشی، و هم حمایت های ملی را می طلبد.
غلامی با اشاره به اینکه خوشبختانه شاهد حضور تعداد قابل توجهی از اساتید ایرانی در بین چهره های شناخته شده و تأثیرگذار علمی جهان هستیم، اضافه کرد: این مهم یکی از دستاوردهای قابل تأمل و مهم آموزش عالی کشور، طی ۴۲ سال بالندگی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به حساب می آید.
وزیر علوم اضافه کرد: جای بسی خوشبختی است که امروز دانش آموختگان و اساتید ما در چارچوب مراکز رشد، مراکز شتاب دهنده، واحدهای فناور، پارک های علم و فناوری در حال سرعت بخشیدن به حرکت در راه دانشگاه جامعه محور هستند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم؛ در این آیین وزیر علوم، ساختمان های شماره ۲ مرکز علوم شناختی دانشگاه علامه طباطبایی، پژوهشکده مطالعات و سیاستگذاری اجتماعی، پژوهشکده علوم ورزشی و تندرستی، پژوهشگاه تحول علوم انسانی و پژوهشگاه فرهنگ و ارتباطات این دانشگاه را افتتاح نمود.
همینطور کلینیک حقوقی دانشکده حقوق و علوم سیاسی، مرکز چین شناسی، نخستین شتاب دهنده جامع علوم انسانی کشور (فلامینگو) و مجتمع آموزشی اقامتی شهید مهدیه و مرکز یادگیری واحدهای الکترونیکی (آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان) این دانشگاه هم با حضور وزیر علوم به صورت آنلاین افتتاح شدند.
منبع:

1399/11/27
21:38:18
0.0 / 5
1148
تگهای خبر: آموزش , فناوری , كلینیك , هدیه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما