چاپ كتاب عضو هیئت علمی دانشگاه محقق اردبیلی در انتشارات بین المللی Springer

چاپ كتاب عضو هیئت علمی دانشگاه محقق اردبیلی در انتشارات بین المللی Springer مطب نما: كتاب عضو هیئت علمی دانشگاه محقق اردبیلی با عنوان “Fracture Behavior of Asphalt Materials” در موسسه انتشاراتی بین المللی Springer به چاپ رسید.


به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، کتاب دکتر سجاد پیرمحمد، عضو هیئت علمی گروه مهندسی مکانیک دانشگاه محقق اردبیلی با عنوان “Fracture Behavior of Asphalt Materials” در موسسه انتشاراتی بین المللی Springer چاپ شد.
دکتر پیرمحمد در این خصوص اظهار داشت: این کتاب که در سال ۲۰۲۰ پخش شده، حاصل تحقیقات و تجربه نویسندگان در بیش از ۱۰ سال اخیر و همین طور پژوهشگران دیگر در زمینه مکانیک شکست مواد آسفالتی است.
وی با اعلان اینکه در نگارش این کتاب از حدود ۳۰ مقاله چاپ شده در مجلات معتبر JCR و علمی و پژوهشی ISC بهره گرفته شده است، اضافه کرد: این کتاب، دومین کتاب چاپ شده بنده توسط موسسات انتشاراتی بین المللی به زبان انگلیسی است.
پیرمحمد اشاره کرد: این کتاب که رفتار شکست انواع مواد آسفالتی را مورد مطالعه قرار می دهد، شامل مطالب مهمی درباب کاربرد نظریه های مختلف شکست در مدلسازی اجزای محدود روسازی های آسفالتی، تاثیر پارامترهای مختلف بر روی رفتار رشد ترک مواد آسفالتی و همین طور انواع روش های اندازه گیری استواری شکست مواد آسفالتی است.
عضو هیئت علمی دانشگاه محقق اردبیلی با اعلان اینکه این کتاب از شش فصل تشکیل شده است، اظهار داشت: در فصل اول به مقدمه ای از بتن های آسفالتی همراه با انواع مختلف خرابی های روسازی های آسفالتی به خصوص انواع ترک های به وجود آمده در سطح جاده ها پرداخته شده است.
در فصل دوم مدلسازی عددی رفتار رشد ترک بتن آسفالتی با بهره گیری از روش های مختلف از قبیل Discrete element method (DEM)، Finite element method (FEM) و Extended finite element method (XFEM) مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. همین طور به اثر پارامترهای مختلف شامل موقعیت چرخ خودرو، بار افقی، ضریب الاستیسیه و ضخامت لایه های آسفالتی بر روی پارامترهای شکست پرداخته شده است.
وی افزود: فصل سوم درباب رفتار شکست آسفالت HMA است و نمونه های استفاده شده جهت اندازه گیری مقاومت شکست مواد HMA شامل SENB، SCB، DC(T) و غیره تحت مودهای مختلف بارگذاری I/II/III در این فصل بررسی شده است. ضمن اینکه اثر پارامترهای نوع و دانه بندی سنگ دانه، درصد فضای خالی، نوع قیر مصرفی، دما، فیبرها، افزودنی ها، مواد نانو و غیره بر روی مقاومت شکست HMA مفصلاً در این قسمت بررسی شده است.
پیرمحمد اظهار داشت: فصل چهارم مربوط به رفتار شکست مواد آسفالتی WMA می شود و موضوع این فصل عبارتست از بررسی اثر شاخصهای مختلف همچون مود بارگذاری، خرده های لاستیکی و غیره بر روی استواری این نوع مواد آسفالتی. فصل پنجم نیز در ارتباط با کاربرد مکانیک شکست غیرخطی در مخلوط های آسفالتی بحث می کند که شامل مفاهیم انرژی شکست و انتگرال J است.
بنا بر اعلام روابط عمومی وزارت علوم، وی اشاره کرد: کتاب مذکور قابل استفاده برای پژوهشگران و دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری رشته های مهندسی مکانیک و عمران فعال در حوزه مکانیک شکست مواد آسفالتی است.
منبع:

1399/07/03
12:40:48
5.0 / 5
2038
تگهای خبر: نانو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما