با تلاش محققان كشور صورت گرفت

كاهش 600 كالری با 30 دقیقه استفاده از سونا اكسیژن

كاهش 600 كالری با 30 دقیقه استفاده از سونا اكسیژن محققان یكی از شركت های فناور مستقر در مركز رشد واحدهای فناور پارك علم و فناوری مازندران سونا اكسیژن فعالی را ارائه كردند كه استفاده از آن علاوه بر چربی سوزی، باعث بهبود زخم های دیابتی و افزایش سطح ایمنی بدن خواهد شد، ضمن آنكه در درمان گرفتگی عضلات غواصان موثر است.


علی خواجوی مقدم، مجری طرح در گفتگو با ایسنا، دستگاه ساخته شده در این شرکت دانش بنیان را "سونا اکسیژن فعال" دانست و اظهار داشت: این دستگاه دارای فناوری ای است که در کشورهای پیشرفته ای چون آلمان و آمریکا در حوزه های مختلف کاربردی شده است که از آن جمله می توان برای کاهش وزن اشاره نمود.
وی جوان سازی پوست را از دیگر کاربردهای این دستگاه نام برد و خاطرنشان کرد: این دستگاه همینطور برای درمان زخم های دیابتی، افزایش سطح ایمنی بدن و افزایش عملکرد ریه و سیستم تنفسی به کار می آید. درمان بیماری های پوستی استفاده می شود
خواجوی با بیان این که این دستگاه برای درمان بیماری های پوستی استفاده می شود، به مکانیزم عملکردی این دستگاه اشاره و تصریح کرد: بعد از آنکه فرد در داخل محفظه این دستگاه قرار گرفت (سر وی بیرون از دستگاه است) از یک بخش آن همانند سونای معمولی بخار آب به داخل محفظه تزریق می شود و از طرفی ژنراتور اکسیژن این دستگاه، اکسیژن را به محفظه هدایت می کند.
به قول وی، بخار باعث باز شدن منافذ پوست می شود و اکسیژن فعال از راه منافذ باز شده پوست جذب خون خواهد شد و از این طریق با افزایش متابولیسم بدن، چربی سوزی رخ خواهد داد. ۳۰ دقیقه استفاده از این سونا به میزان ۶۰۰ کالری سوزانده می شود.
این محقق، دستگاه سونا اکسیژن فعال را جزو فناوری های برتر در زمینه ورزشی و کاهش وزن توصیف کرد و خاطرنشان کرد: این دستگاه بدون عوارض و استفاده از مواد شیمیایی و سمی قادر به بهبود عملکرد ریه ها و افزایش سطح ایمنی بدن می شود؛ چونکه این دستگاه اکسیژن هوا را دریافت و تبدیل به اکسیژن فعال کرده و به داخل محفظه سونا تزریق می کند.
مجری طرح با اشاره به اثرات کاربرد این دستگاه برای غواصان، توضیح داد: غواصان با فرو رفتن در اعماق دریا، همواره گرفتار گرفتگی عضلات می شوند و با نشستن در داخل محفظه این دستگاه، با افزایش سطح اکسیژن خون، گرفتگی عضلات آنها به سرعت بهبود می یابد.
منبع:

1399/03/29
12:00:33
5.0 / 5
2754
تگهای خبر: بیمار , بیماری , درمان , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما