معاون آموزشی وزیر علوم اعلام كرد

سقف مجاز آموزش های الكترونیكی افزایش یافت

سقف مجاز آموزش های الكترونیكی افزایش یافت مطب نما: معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با صدور نامه ای به دانشگاه های كشور از لغو محدودیت در ارائه آموزش های الكترونیكی آگاهی داد.


به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، دكتر علی خاكی صدیق در نامه ای به معاونان آموزشی و تحصیلات تكمیلی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی كشور اشاره كرد: شیوع بیماری كووید-۱۹، محدودیت موجود در مقررات آموزشی در خصوص ارائه حداكثر ۱۰ درصد از دروس به صورت الكترونیكی را لغو نمود. در واقع برمبنای مقررات موجود، دانشگاه ها می توانند تا حداكثر ۱۰ درصد برخی دروس از برنامه مصوب درسی دوره های كاردانی و كارشناسی را به صورت الكترونیكی عرضه كنند.
وی در این نامه اشاره كرد: باتوجه به شرایط پیش آمده و تصمیم دهم اسفند سال ۹۸ كه بر ارائه دروس به صورت الكترونیكی سفارش شده است، در نیم سال تحصیلی جاری (دوم ۱۳۹۹-۱۳۹۸) به دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی اجازه داده می شود كه برمبنای مصوبه شورای آموزشی دانشگاه و با در نظر گرفتن مواردی، نسبت متناسبی از كلاس های خودرا در كلیه دروس و تمامی مقاطع تحصیلی در چارچوب برنامه مصوب به صورت الكترونیكی برگزار كنند.
معاون آموزشی وزیر علوم تصریح كرد: دارا بودن زیرساخت های مناسب فناوری اطلاعات و ارتباطات در دانشگاه به نحوی باشد كه تضمین داده شود هیچ دانشجویی، به علتی خارج از اراده خود (به سبب نقص یا كاستی در فاوای دانشگاه یا عملكرد عضو هیئت علمی)، از شركت در آموزش محروم نخواهد ماند.
بنا بر تاكید وی، اقتضائات منطقه ای و محلی لزوم برگزاری نسبت هر چه بزرگ تری از كلاس ها به روش غیرحضوری را در شرایط كنونی ایجاب می كند.
دبیران مناطق آموزشی كشور می توانند با هدف یكپارچگی تصمیمات و اقدامات و بمنظور هم افزایی امكانات و استعدادهای منطقه در آموزش الكترونیكی، با مشورت و همكاری دانشگاه ها و مؤسسات آموزشی تحت پوشش، بوسیله برگزاری نشست های الكترونیكی اقدام نمایند.
در ادامه نامه دكتر خاكی صدیق آمده است: دبیران لازم است تا اختتام فروردین ماه ۱۳۹۹ گزارشی از عملكرد دانشگاه های منطقه را در استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات در پیشبرد هدف های آموزشی ضمن حفظ كیفیت مورد انتظار، همراه با تحلیل نقاط قوت و ضعف عرضه كنند.
او همینطور اشاره كرد: در مورد آن دسته از دانشجویان تحصیلات تكمیلی كه قبل از بروز وضعیت فعلی، به تأیید استاد راهنما آمادگی دفاع داشته اند، اما به سبب حفظ بهداشت و سلامت عمومی، جلسه دفاع آنها برگزار نشده است، باتوجه به اهمیت و حساسیت تاریخ دانش آموختگی باید در اسرع وقت، به روش «الكترونیكی»، «حضوری» یا «نیمه حضوری» با مراعات همه شروط و ضوابط برگزاری جلسه دفاع، تحت نظارت معاونت آموزشی و تحصیلات تكمیلی دانشگاه اقدام گردد.
معاون آموزشی وزیر علوم اشاره كرد: باید نسبت به سایر موارد در رابطه با آموزش دانشجویان، برگزاری كلاس های دروس نظری و عملی، جلسات دفاع پایان نامه و رساله و تكمیل پروسه دانش آموختگی متقاضیان در نیمسال جاری، برمبنای مصوبه شورای آموزشی دانشگاه و تحت نظارت معاونت آموزشی و تحصیلات تكمیلی اقدام گردد.
منبع:

1398/12/28
23:31:39
5.0 / 5
3711
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما