علت نوبت دهی های طولانی در اتاق های عمل چیست؟

علت نوبت دهی های طولانی در اتاق های عمل چیست؟ مطب نما: به دنبال انتشار اخباری در خصوص طولانی شدن برخی نوبت دهی ها برای انجام اعمال جراحی در بیمارستان ها به سبب كمبود امكانات در اتاق های عمل، اما مدیركل امور تجهیزات و ملزومات پزشكی سازمان غذا و دارو اصرار كرد كه دلیل نوبت دهی های طولانی كمبود تجهیزات نیست.مهندس سیدحسین صفوی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به وضعیت ذخایر تجهیزات پزشكی، اظهار داشت: در حوزه تجهیزات پزشكی با كمبود عمده ای مواجه نیستیم. هرچند كه بعضی از كمپانی ها و بانكهای خارجی به سبب فشار تحریم ها برای تامین تجهیزات و ملزومات پزشكی، ارسال آنها و جابجایی پول همكاری نمی كنند و تامین سخت تر شده است، اما خوشبختانه با برنامه ریزی هایی كه از قبل در این عرصه انجام داده ایم، موجودی كشور در حوزه تجهیزات پزشكی خوب است.

وی با اشاره به اینكه امیدواریم تامین را به همین صورت بطور مداوم ادامه دهیم، اضافه كرد: البته كالاها در حوزه تجهیزات و ملزومات پزشكی متنوع است، اما بطور كلی و معمول ذخیره ما در كشور در حوزه تجهیزات و ملزومات پزشكی همواره سه تا چهار ماهه است. برخی اقلام را حتی بیشتر از این زمان در كشور داریم.

صفوی با اشاره به سبب طولانی شدن برخی نوبت دهی ها در انجام اعمال جراحی به سبب آنچه كمبود امكانات در اتاق های عمل مطرح شده، اظهار نمود: باید توجه كرد كه دلیل نوبت دهی های طولانی كمبود تجهیزات نیست. باتوجه به درخواست هایی كه می شود و محدودیت منابعی كه البته در همه كشورها وجود دارد، شاهد این نوبت دهی ها هستیم. البته اعمال جراحی كه فوریتی و اورژانسی باشد، بلافاصله انجام می شود، اما اعمال جراحی الكتیو برمبنای نوبت دهی انجام می شود كه در تمام دنیا هم به همین صورت است. بنابراین چیزی با عنوان طولانی شدن نوبت دهی ها به سبب كمبود تجهیزات و ملزومات پزشكی نداریم و كمبودی در این عرصه وجود ندارد.

منبع:

1398/10/25
16:40:43
5.0 / 5
4234
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما