ستاری در گردهمایی روسای آزمایشگاه های وزارت دفاع:

نیازمند بازبینی در سیاستهای حوزه پژوهش هستیم

نیازمند بازبینی در سیاستهای حوزه پژوهش هستیم به گزارش مطب نما معاون علمی و فناوری رئیس جمهور اظهار داشت: عامل پیشرفت های صنعت دفاعی عدم نگاه به خارج، نوآوری در شرایط تحریم و استفاده مناسب از شركت های دانش بنیان و خصوصی بوده است.


به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، سورنا ستاری در گردهمایی "رؤسای آزمایشگاه های تحقیقاتی همكار وزارت دفاع در اكتساب فناوری رو به آینده" كه با حضور وزیر دفاع در موسسه تحقیقات و نوآوری دفاعی برگزار شد، با اشاره به اینكه در هیچ دوره ای از تاریخ ایران تا این اندازه در حوزه "پژوهش" سرمایه گذاری نشده است، اظهار نمود: پژوهشگاه های پیشرفته كشور و استخدام نیروهای توانمند با سرمایه گذاری های گسترده نتوانسته است خروجی مطلوبی از حوزه پژوهش عاید كشور كند و ما نیازمند بازبینی و تعیین سیاست های جدید در این رابطه هستیم.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور عدم دخالت سازمان ها در فرآیند پژوهش و تولید را یكی از راهكارهای پیشرفت كشور در حوزه پژوهش عنوان نمود و اظهار داشت: چنانچه سازمان ها به بخش خصوصی اعتماد كنند، اساسا پیشرفت های كشور در حوزه علم و فناوری نمود عینی خواهد داشت.

وی با اشاره به اینكه محدودیت سبب ایجاد نوآوری می شود، اظهار داشت: عامل پیشرفت های صنعت دفاعی عدم نگاه به خارج، نوآوری در شرایط تحریم و استفاده مناسب از شركت های دانش بنیان و خصوصی بوده است.
1398/09/26
14:06:56
5.0 / 5
4311
تگهای خبر: تولید , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما