با حضور معاون علمی رییس جمهور صورت گرفت

رونمایی از نسل جدید فرآورده های پروبیوتیك های دارویی در پارك فناوری پردیس

رونمایی از نسل جدید فرآورده های پروبیوتیك های دارویی در پارك فناوری پردیس به گزارش مطب نما محققان یكی از شركت های دانش بنیان موفق به بومی سازی نسل جدید فرآورده های پروبیوتیك دارویی شدند كه طی برگزاری مراسمی از این فرآورده ها رونمایی گردید.


به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، "فومن لاكت تو پلاس"، "پایلوشات"، "لاكتوگام" و "رژی لاكت تو پلاس"؛ چهار فرآورده پروبیوتیك نسل جدید دارویی هستند كه امروز رونمایی شدند.

پروبیوتیك ها نسل جدید سلول هایی هستند كه قابلیت اتصال به سلول های خاصی از بدن را دارند. پایلوشات از داروهای ردیف پایلوپس برای كاهش جمعیت هلیكوباكتریپلوری در جوامع با شیوع بالا مورد استفاده قرار می گیرد. ژری لاكت تو پلاس هم ویژه سالمندان تولید شده است.
سحر بهمنی، مدیر عامل یكی از شركت های دانش بنیان مستقر در پارك فناوری پردیس در مراسم رونمایی از محصولات پروبیوتیك، تولید محصولات دارویی پروبیوتیك را از زمینه های تحقیقاتی این شركت نام برد و خاطرنشان كرد: این محصولات جزو فرآورده های دارویی به شمار می روند.
وی فرآورده های پروبیوتیك را فرآورده هایی دانست كه بیشتر از ۱۰ سال به بازار و سیستم سلامت كشور وارد شده اند و اظهار نمود: پروبیوتیك ها سلامت بخش بدن انسان است؛ ازاین رو این فرآورده ها می توانند برای بیماری های مربوط به دستگاه گوارش، مخاط دهان، دستگاه تنفس فوقانی، زخم معده در بزرگسالان و كودكان و غیره مورد استفاده قرار گیرند.
بهمنی از بومی سازی فرآورده های پروبیوتیك در این شركت اطلاع داد و خاطرنشان كرد: هم اكنون نمونه های موجود در كشور از قیمت بالایی برخوردار هستند؛ اما ما توانستیم آنها را در این شركت به تولید برسانیم.
وی با تاكید بر اینكه پروبیوتیك ها علاوه بر سیستم گوارشی در درمان بیماری های نقص ایمنی و آلرژیك موثر هستند، افزود: از این فرآورده ها در جلوگیری از خیلی از بیماری ها استفاده می شود؛ بر این اساس بومی سازی فرآورده های پروبیوتیك می تواند صرفه جویی زیادی در حوزه سلامت به همراه داشته باشد.
به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، این شركت دانش بنیان بعد از موفقیت در تولید محصولات پروبیوتیك و گسترش تنوع این محصولات، می خواهد برای كاهش وابستگی و كمك به افزایش خودكفایی وارد عرصه تولید تركیبات دارویی جدید برای بیماری های خاص، مزمن و صعب العلاج شود.
ماده مؤثره آهن ایپوزمال، داروی ضد قارچ سیستمیك آمفوتریسین لیپوزومال، استارترهای لبنی و سنتز و تولید فرمولاسیون بعضی از فرآورده های دارویی ضد سرطان و فرآورده های نقص ایمنی همچون محصولات دانش بنیان این شركت به حساب می آید.
یكی دیگر از بخش های این شركت با بهره گیری از راهكارهای واحد تحقیق و توسعه و استفاده از تجهیزات به روز آزمایشگاهی بیشتر از ۲۰ نوع محصول را مطابق استانداردهای ملی و بین المللی تولید می كند. تولید مواد اولیه دارویی، بومی سازی سویه های مورد استفاده از محصولات مختلف پروبیوتیك مناسب برای تمام سنین نوزادی تا سالمندی، تولید داروهای خاص و مكمل های غیر پروبیوتیك و همینطور داروی زخم پای دیابتی همچون این محصولات است.1398/08/12
14:57:40
5.0 / 5
4103
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما