حذف پوشش بیمه ای برای داروی پوكی استخوان

حذف پوشش بیمه ای برای داروی پوكی استخوان به گزارش مطب نما در پی حذف پوشش بیمه ای یكی از داروهای بیماران پوكی استخوان، رییس سازمان غذا و دارو توضیحاتی عرضه و اعلام نمود كه طبق بررسی های شورای عالی بیمه این دارو اثربخشی مناسبی نسبت به هزینه های بالایش نداشته و بنابراین از تحت پوشش بیمه خارج شده است.دكتر غلامرضا اصغری در گفت وگو با ایسنا، در این باره اظهار داشت: با بررسی هزینه - اثربخشی این داروی خاص پوكی استخوان به این نتیجه رسیدیم كه این دارو اثربخشی مناسبی نسبت به هزینه های بالایش ندارد؛ به طوریكه قرار بود بررسی هایی درباره هزینه - اثربخشی این داروی پوكی استخوان انجام و مشخص شود كه آیا اثربخشی این دارو، با عنایت به قیمت بالایش، در حدی هست كه تحت پوشش بیمه باشد، یا خیر.

وی اضافه كرد: بر این اساس شورای عالی بیمه، این ماموریت را به كمیته ای محول كرد و این كمیته بررسی های لازم درباره این داروی خاص را انجام داد و اعلام نمود كه این دارو از نظر هزینه - اثربخشی تفاوتی با داروهای مشابهش ندارد و بنابراین پوشش بیمه ای آن را حذف كردند. باید توجه كرد كه این اقدام به این صورت است كه مطالعاتی در زمینه اثربخشی دارو انجام می گردد و اگر اثربخشی دارو نسبت به داروهایی كه پیش از این مصرف می شده یا نسبت به هزینه اش بهتر باشد، آن را تحت پوشش بیمه می برند، اما اگر اینطور نباشد، دارو را از پوشش بیمه ای خارج می كنند.

اصغری ادامه داد: ازاین رو از آنجایی كه این دارو هزینه - اثربخشی مناسبی نداشت، آن را از پوشش بیمه ای خارج كردند. البته داروهای مشابه این دارو همچنان تحت پوشش بیمه قرار دارند. هم اكنون سه داروی مشابه این داروی خاص برای مصرف بیماران پوكی استخوان تحت پوشش بیمه است و بیماران مشكلی از بابت مصرف آنها ندارند. ازاین رو تاكید می كنم از آنجایی كه هزینه - اثربخشی این دارو مناسب نبوده، پوشش بیمه ای آن را حذف كردند. 

1396/09/06
00:00:31
5.0 / 5
4749
تگهای خبر: بیمار , بیمه , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما