ارتباط آلودگی هوا با سقط خاموش در چین

ارتباط آلودگی هوا با سقط خاموش در چین مطب نما: پزشكان چینی معتقدند كه آلودگی هوا در این كشور با سقط جنین مرتبط می باشد.


به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، گروهی از متخصصان علوم پزشكی در چین دریافتند كه بین آلودگی ها و خطر سقط جنین در این كشور رابطه حائز اهمیتی وجود دارد.
درحالیكه آلودگی هوا بیشتر با بیماری های تنفسی، سكته مغزی و حمله قلبی مرتبط می باشد، یافته های جدید می تواند تاكیدی بر لزوم هر چه بیشتر مقابله با بحران آلودگی در چین باشد.
در این بررسی تعدادی از محققان از پنج دانشگاه چین به ارزیابی نرخ "سقط خاموش" در سه ماه نخست حاملگی پرداختند كه امكان دارد در ۱۵ درصد حاملگی ها اتفاق افتد.
سقط خاموش وضعیتی است كه جنین از بین رفته اما هیچ نشانه فیزیكی از سقط وجود ندارد و امكان دارد والدین این تصور را داشته باشند كه حاملگی روند طبیعی خودرا دارد.
محققان چینی در بررسی روی اطلاعات مربوط به ۲۵۵ هزار و ۶۶۸ زن در فاصله سال های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۷ میزان قرار گرفتن آنان در معرض هوای آلوده در محیط خانه و بیرون را مورد ارزیابی قرار دادند.
به گزارش نیویورك تایمز، پژوهشگران با اشاره به اینكه در بین زنان شركت كننده در این مطالعه ۱۷ هزار و ۴۹۷ مورد سقط خاموش در سه ماهه نخست حاملگی گزارش شده، اظهار داشتند: با در نظر گرفتن شاخصهای مختلف مشخص شد در تمامی این موارد میزان قرار گرفتن مادر در معرض هوای آلوده با خطر سقط مرتبط می باشد.
منبع:

1398/07/23
15:44:51
5.0 / 5
4356
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما