اختلاف نظرها درباره فوائد و مضرات مصرف روزانه آسپرین

اختلاف نظرها درباره فوائد و مضرات مصرف روزانه آسپرین مطب نما: طی سال های اخیر اختلاف نظرها در مورد فوائد و مضرات مصرف روزانه دوز پایینی از داروی آسپرین بیشتر از پیش بوده است.


به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، حالا دستورالعمل های موجود در مورد مصرف داروی آسپرین از آن حكایت می كند كه مصرف این دارو برای پیش گیری از حمله قلبی و سكته مغزی در افراد سالم ضرورتی ندارد. اما بعضی از پژوهشگران در نیوزیلند برمبنای بررسی های خود دریافتند مصرف دوز پایینی از آسپرین در بعضی از افراد كه از وضعیت قلبی سالم برخوردار می باشند مفید می باشد.
پژوهشگران نیوزیلندی در بررسی روی ۲۴۵ هزار فرد سالم مشاهده نمودند در یك بازه زمانی پنج ساله مصرف روزانه داروی آسپرین در حدود ۲.۵ درصد از زنان و ۱۲ درصد از مردان مفید بوده است.
پژوهشگران اظهار داشتند: در این مطالعه با در نظر گرفتن فاكتورهایی همچون خاصیت های شخصیتی در این اشخاص پیش بینی شد كه گرایش آنان به مصرف آسپرین و مفید یا مضر بودن آن به چه صورت است. به كارگیری فاكتور "رویكرد شخصی"، ما را قادر می سازد تا بعد از بررسی تاثیر داروی آسپرین بر احتمال مشكلات قلبی عروقی و خونریزی شدید، افرادی كه از این دارو بهره می برند شناسایی شوند.
هرچند این دستورالعمل ها افرادی را كه وضعیت سلامت قلبشان اورژانسی است شامل نمی گردد و این افراد بطور كلی از مصرف این دارو نفع می برند. همین طور به افرادی كه سابقه سكته قلبی و مغزی داشته اند خودداری از مصرف داروی آسپرین سفارش نمی گردد.
به گزارش هلث دی نیوز، هرچند، نتایج بررسی های انتشار یافته در سال ۲۰۱۸ نشان داده است مصرف روزانه آسپرین توسط افرادی كه از وضعیت قلبی سالمی برخودارند تنها به كاهش ۱۱ درصدی احتمال سكته قلبی و مغزی كمك می نماید و از طرف دیگر خطر خونریزی شدید را ۴۳ درصد افزایش می هد.
منبع:

1398/06/26
15:33:47
5.0 / 5
4727
تگهای خبر: دارو , سلامت , قلب , مغز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما