برومند در ارتباط با فرصت مطالعاتی اعضای هیئت علمی در جامعه و صنعت مطرح كرد

اجبار به گذراندن فرصت مطالعاتی برای اعضای هیات علمی پیمانی و رسمی آزمایشی

اجبار به گذراندن فرصت مطالعاتی برای اعضای هیات علمی پیمانی و رسمی آزمایشی به گزارش مطب نما معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم تاكید كرد: در شیوه نامه وزارت علوم از سال ۱۳۹۸ گذراندن دوره فرصت مطالعاتی برای اعضای هیئت علمی پیمانی و رسمی آزمایشی الزامی و اعضای هیئت علمی رسمی هم با گذراندن این دوره از مزایای تشویقی آن بهره مند خواهند شد.


به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، دكتر برومند در این خصوص اظهار نمود: فرصت های مطالعاتی اعضای هیئت علمی دانشگاه ها و مراكز علمی در جامعه و صنعت زمینه مناسبی را برای ارتقای توانمندی ها و مهارت ایشان در جهت انتقال یافته های پژوهشی و كسب دانش بومی فراهم می سازد و گامی در جهت ارتقای بهره وری و رونق تولید ملی است.
معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم اضافه كرد: در این راستا و برای تقویت و برقراری ارتباط منسجم دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی، با جامعه و صنعت در همه حوزه های علمی و همینطور عملیاتی كردن یافته های اعضای هیئت علمی و آشنایی آنها با نیازهای واقعی صنعت و جامعه، آیین نامه فرصت مطالعاتی اعضای هیئت علمی در جامعه و صنعت تصویب و ابلاغ گردید.
وی تصریح كرد: ضروری می باشد دانشگاه ها و مؤسسات پژوهشی در جهت اجرای آن، اقداماتی از جمله: تدوین و تصویب روند اجرای دوره فرصت مطالعاتی در دانشگاه ها و مؤسسات پژوهشی، تدوین برنامه های میان مدت و دراز مدت بر مبنای حوزه های تخصصی در جهت بهره گیری مناسب از دوره فرصت مطالعاتی و هماهنگی با وزارتخانه ها، دستگاه های اجرایی و تشكل های بخش خصوصی و انعقاد تفاهم نامه های همكاری در صورت نیاز را برنامه ریزی و اجرا كنند.
برومند خاطرنشان كرد: همینطور مناسب می باشد وزارتخانه ها، دستگاه های اجرایی، تشكل های بخش خصوصی، پارك های علم و فناوری و مراكز فرهنگی و خدماتی كشور جهت بهره مندی مؤثر از این فرصت، اقداماتی چون: تدوین و ابلاغ برنامه اجرایی یا شیوه نامه در زیر مجموعه های تابعه جهت بهره گیری مناسب از دوره فرصت مطالعاتی اعضای هیئت علمی، اعلام آمادگی مراكز و مجموعه های علاقه مند با ذكر تخصص و تعداد اعضای هیئت علمی مورد نیاز و فراهم آوردن شرایط كار و تسهیلات مناسب جهت اعضای هیئت علمی، متناسب با زمینه تخصصی مبحث مورد نظر برای عضو هیئت علمی در طول مدت دوره را برنامه ریزی و اجرایی كنند.
طبق اعلام روابط عمومی وزارت علوم، طی چند ماه گذشته تفاهم نامه های همكاری با وزارتخانه های دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، نفت، نیرو، صنعت، معدن و تجارت و سازمان حفاظت از محیط زیست جهت اجرای مناسب فرصت مطالعاتی اعضای هیئت علمی منعقد شده است. همینطور با دیگر وزارتخانه ها و دستگاه های اجرایی كشور هماهنگی های اولیه صورت پذیرفته است.1398/02/18
22:57:05
5.0 / 5
4115
تگهای خبر: آموزش , تولید , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما