وزارت بهداشت تنها تا 25 درصد قادر به تامین سلامت جامعه است

وزارت بهداشت تنها تا 25 درصد قادر به تامین سلامت جامعه است مطب نما: قائم مقام اجرایی معاونت آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی تامین سلامت جامعه را دغدغه همه مسئولان عنوان نمود و اظهار داشت: شبكه بهداشت تنها تا 25 درصد قادر به تامین سلامت جامعه است.


به گزارش مطب نما به نقل از ایرنا، دكتر امیراحمد اخوان روز چهارشنبه در نشست كارگروه سلامت و امنیت غذایی استان ایلام گفت: امنیت غذایی از محورهای اصلی در جلوگیری از بیماری ها و حفظ و ارتقاء سلامت جامعه است و باید به این مهم توجه ویژه شود.
وی اضافه كرد: در برنامه تدوین سند جامع استانی همه ما مسئول تامین نیازهای مردم در حوزه سلامت هستیم، باید نیازهای مردم در سطح شهرستان ها، روستاها و محلات شناسایی و كانون های سلامت احداث شود.
این مقام وزارت بهداشت اشاره كرد: یك چهارم حفظ سلامت جامعه برعهده وزارت بهداشت و دانشگاه ها است و برای مابقی، تمامی دستگاه های مرتبط باید دخیل باشند.
اخوان اشاره كرد: ما پیش از گسترش مراكز درمانی و بیمارستانی می توانیم با برنامه ریزی و فرهنگ سازی تلاش نماییم كه مردم از سلامت بهتری در جامعه برخوردار شوند.
وی اظهار داشت: وزارت بهداشت نمی تواند به تنهایی در بحث افزایش سلامت جامعه موفق باشد و سعی كردیم در همكاری با استانداری ها نسبت به افزایش سطح سلامت جامعه اقدام نماییم.
به گفته اخوان حضور مسئولان در كارگروه سلامت موجب افزایش اهمیت آن میگردد و می توان با نیروی مضاعفی نسبت به پیشبرد سیاست های سلامت و امنیت غذایی عمل كرد.
رئیس دانشگاه علوم پزشكی ایلام باز در این نشست اظهار داشت: اقدامات خوبی در حوزه سلامت استان صورت گرفته و در آینده نزدیك باز این اقدامات و خدمات با رایزنی های بعمل آمده افزایش می یابد.
دكتر كریم همتی به ورود تیم های پزشكی به ایلام اشاره نمود و اضافه كرد: ماه گذشته بزرگترین تیم پزشكی و جراحی موسسه خیریه مرهم متشكل از 56 متخصص و فوق تخصص برای انجام خدمات پزشكی و جراحی شكاف لب و كام وارد ایلام شدند.
وی با اشاره به اینكه اقدامات پزشكی مناسبی در امتداد درمان بیماران در استان صورت گرفته، تصریح كرد: 161 عمل جراحی شكاف كام و لب و ناهنجاری های مادرزادی، 570 ویزیت الكترونیكی، 362 جراحی پلاستیكی حضوری، و 30 مورد ارجاع به بیمارستان 15 خرداد تهران باز توسط این گروه صورت گرفته است.
زئیس دانشگاه علوم پزشكی ایلام افزود: هفته آینده باز تیم فوق تخصصی ناهنجاری های مادر زادی اطفال موسسه خیریه محكم تهران، برای جراحی بیماری های مادرزادی به این استان سفر می كند و با استقرار در درمانگاه های تخصصی و دولتی استان ناهنجاری های مادر زادی اطفال را بررسی و در صورت نیاز به صورت بلاعوض مورد جراحی قرار می دهند.
همتی از دیگر اقدامات این حوزه را اختصاص یك فروند بالگرد به استان عنوان نمود و اظهار داشت: به منظور خدمات رسانی مناسب در محدوده جنوبی یك فروند بالگرد با اعتبار 600 میلیارد ریال در شهرستان آبدانان استقرار یافته و قادر به انتقال چهار بیمار است.
وی همین طور به افتتاح چندین طرح درمانی ایلام اشاره نمود و اظهار داشت: بیمارستان شهید مصطفی خمینی (ره) شهر ایلام به بخش شیمی درمانی برای كمك به بیماران سرطانی تجهیز شد و شامل 12 تخت بستری و سرپایی است و تمام بیماران سرطانی و دیگر بیماران نیازمند شیمی درمانی استان می توانند از خدمات این مركز استفاده كنند.
7180/6034


1397/10/14
15:48:16
5.0 / 5
4364
تگهای خبر: آموزش , امنیت , بهداشت , بیمار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما