دانشیار دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی مطرح كرد:

هیبرید ایمیجینگ، روشی برای تشخیص، پیگیری و پاسخ به درمان سرطان

هیبرید ایمیجینگ، روشی برای تشخیص، پیگیری و پاسخ به درمان سرطان مطب نما: دانشیار دانشگاه علوم پزشكی شهیدبهشتی با اشاره به مزایا و كاربردهای روش تصویربرداری هیبرید ایمیجینگ اظهار داشت: این روش برای تشخیص، پیگیری و پاسخ به درمان بیماران سرطانی حائز اهمیت می باشد.


به گزارش گروه علمی ایرنا از انجمن رادیولوژی ایران، دكتر مهرداد بخشایش كرم، مسئول كمیته هیبرید ایمیجینگ سی وپنجمین كنگره رادیولوژی ایران در ارتباط با روش تصویربرداری هیبرید ایمیجینگ گفت: این روش مشتمل بر طرف تلفیق دو روش تصویربرداری، شامل تصویربرداری پزشكی هسته ای همراه با تصویربرداری رادیولوژی (سی تی اسكن یا ام آر آی) است.
وی با اشاره به این كه این روش پیشرفته ترین روش تشخیصی پزشكی به حساب می آید و راهكاری برای كمك به بیماران سرطانی شمرده می شود، اضافه كرد: این روش همین طور برای تصویربرداری در بیماری های قلبی عروقی و بیماری های اعصاب مركزی باز به كار می رود البته در بیشتر موارد(85 درصد) استفاده از این روش در تشخیص، پیگیری و پاسخ به درمان بیماران سرطانی به كار می رود.
مسئول كمیته هیبرید ایمیجینگ افزود: حدود پنج تا شش سال از آغاز به كارگیری و استفاده از این روش در ایران می گذرد و آغازین مركز بهره برداری با روش هیبرید ایمیجینگ در بیمارستان مسیح دانشوری زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی بوده است.
بخشایش كرم با بیان این كه تابحال حدود 13 هزار بیمار با استفاده از روش تصویربرداری هیبرید ایمیجینگ در این مركز درمانی بهره مند شده اند، اظهار داشت: با استفاده از این روش بررسی ضایعات به صورت دقیق انجام می گیرد و بیماران مبتلا به سرطان، بررسی، پاسخ به درمان و پیگیری بیماریشان با تلفیق دو روش تصویربرداری به صورت همزمان صورت می گیرد و از اتلاف وقت بیمار و رفت و امد آنها به بیمارستان می كاهد.
سی و پنجمین كنگره رادیولوژی ایران و هفدهمین كنگره علوم پرتو نگاری ایران با محورهای حفاظت در مقابل اشعه، تصویربرداری در زنان و مامایی، تصویربرداری آنكولوژی، تصویربرداری دستگاه عصبی، تصویربرداری هیبرید 3 تا 6 اردیبهشت 98 در مركز همایش های بین المللی برج میلاد برگزار می گردد.
علاقمندان برای كسب اطلاعات بیتشر می توانند به سایت www.icr2019.ir بازگشت و یا با تلفن 44462078 تماس حاصل فرمایند.
علمی ** 1201 **2017


1397/10/02
20:56:12
5.0 / 5
4440
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما