حمله قلبی می تواند نشانه اولیه سرطان باشد

حمله قلبی می تواند نشانه اولیه سرطان باشد به گزارش مطب نما آزمایش ها نشان داده است كه حمله قلبی و سكته مغزی می تواند نشانه اولیه سرطان باشد.به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، متخصصان آمریكایی به بررسی اطلاعات پزشكی ۳۷۴ هزار و ۳۳۱ بیمار با میانگین سنی ۷۶ سال پرداختند كه در فاصله سال های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۳ بیماری سرطان در آنان تشخیص داده شده بود. سپس اطلاعات پزشكی این بیماران با گروه دیگری كه به این بیماری گرفتار نبودند مورد مقایسه قرار گرفت.

آنها همینطور موارد حمله قلبی و سكته مغزی را در هر دو گروه شركت كننده یك سال قبل از تشخیص مبتلا شدن به سرطان بررسی كردند. به قول این متخصصان در هفت ماه نخست هیچ تفاوتی بین دو گروه مشاهده نشد. هرچند، از این زمان به بعد خطر بروز مشكلات قلبی-عروقی در افرادی كه بعدها به بیماری سرطان مبتلا شدند بیشتر بوده است.

محققان اظهار داشتند: در مدت یك ماه قبل از تشخیص بیماری سرطان، خطر حمله قلبی و سكته مغزی در این بیماران بیشتر از پنج برابر بوده است.

به گزارش نیویورك تایمز، همینطور بیشترین خطر در افرادی بوده كه به دو نوع سرطان ریه و روده مبتلا شده اند. گفته شده بیماری سرطان قبل از آنكه قابل تشخیص شود در عملكرد سیستم گردش خون اختلال بوجود آورده و باعث لختگی خون و مشكلات قلبی-عروقی می گردد.
1397/10/01
16:14:46
5.0 / 5
4629
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما