شایع ترین سرطان های جهان در میان مردان

شایع ترین سرطان های جهان در میان مردان به گزارش مطب نما عضو شورای پژوهش مركز تحقیقات بهداشت باروری و ناباروری دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی اظهار داشت: شایع ترین سرطان ها در مردان در دنیا پوست، معده، مثانه، پروستات، روده بزرگ، ریه و مری است.


به گزارش روز یكشنبه ایرنا از مركز تحقیقات بهداشت باروری و ناباروری دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی، دكتر محمد سلیمانی ادامه داد كه شایع ترین سرطان ها در مردان به ترتیب سرطان پوست با شیوع ۱۴ درصد، سرطان معده با شیوع ۱۲ درصد، سرطان مثانه با شیوع ۹ درصد، سرطان پروستات با شیوع ۸ درصد، سرطان روده بزرگ با شیوع ۸ درصد، سرطان ریه و مری با شیوع ۶ درصد است.
دبیر علمی سومین كنگره سلامت مردان و یازدهمین كنگره مركز تحقیقات بهداشت باروری و ناباروری تصریح كرد: در این كنگره از بین شایع ترین سرطان های ها در مردان، سرطان های پروستات، مثانه، كبد و ریه بحث و تبادل نظر پزشكان برجسته قرار می گیرد.
وی به شایع ترین علت بیماری و ناتوانی در مردان اشاره نمود و اظهار داشت: به ترتیب بیماری های قلبی عروقی، حوادث و سوانح غیرعمد، سرطان ها و تومورها، بیماری های دستگاه تنفسی، حوادث عمدی، بیماری های متابولیك، بیماری های دستگاه گوارش، اختلالات تناسلی و ادراری و بیماری های اعصاب و روان از شایع ترین علت بیماری و ناتوانی در مردان است.
سلیمانی تصریح كرد: مردان كمتر از زنان به علائم و نشانه های خطر و بیماری زا توجه می كنند، بنابراین بیماری در آنها پیشرفت می كند و مرگ و میر بیشتری را به همراه دارد.
وی افزود: در هر دوره از این كنگره تلاش شده یكی از ابعاد مهم اثرگذار بر سلامت مردان با مورد توجه بیشتر قرار گیرد و 2 محور اصلی كنگره امسال هم، نقش سرطان ها و ناباروری و مشكلات جنسی در سلامت مردان می باشد.
سلیمانی اضافه كرد: از خصوصیات منحصر بفرد این كنگره ارائه دید جامعه نگر و سلامت محور از موضوعات مورد بحث بوده تا ماحصل آن بتواند مورد استفاده مسئولین در حیطه عرضه خدمات نظام سلامت قرار گیرد و به شكلی تجربه و تخصص دانشمندان حوزه های مختلف علمی كشور در اختیار مسئولین برای اتخاذ تصمیم های درست قرار گیرد.
دكتر سیدجلیل حسینی، رئیس مركز تحقیقات بهداشت باروری و ناباروری دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی اظهار داشت: این كنگره با رویكرد آگاهی بخشی به جامعه در مورد ناباروری مردان، مرور علت های سرطان های شایع مردان، موضوعاتی كه در سلامت مردان اهمیت زیاد دارند، عوارضی كه مردان را گرفتار مخاطرات و بیماری ها و همینطور به دلیل شیوع بعضی از بیماری ها پرداخته می گردد.
وی اضافه كرد: در مورد سرطان ها در جامعه صحبت های زیاد شده است. عوامل آنها چیست؟ چرا شایع هستند؟ و چرا منجر به مرگ و میر و ناتوانی در جامعه می شوند؟ این موارد از دیدگاه سلامت مورد بحث قرار می گیرد.
سومین كنگره سلامت مردان و یازدهمین كنگره مركز تحقیقات بهداشت باروری و ناباروری با حضور تعدادی از پزشكان و محققان از اول تا سوم اسفند ماه در تالار ابوریحان مرمز همابش های دانشگاه شهید بهشتی برگزار می گردد.
علمی ** 1201 **1440


1397/09/25
14:33:46
5.0 / 5
4678
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما