معاون وزیر بهداشت عنوان كرد

خدمات سلامت در حاشیه شهر دستاورد بزرگ طرح تحول نظام سلامت

خدمات سلامت در حاشیه شهر دستاورد بزرگ طرح تحول نظام سلامت مطب نما: معاون بهداشت وزیر بهداشت، خدمات سلامت در حاشیه شهرها را همچون دستاوردهای بزرگ طرح تحول نظام سلامت خواند.به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، دكتر علیرضا رئیسی در ابتدای سفر به استان اصفهان از مراكز جامع سلامت زینبیه و نواب در حاشیه شهر اصفهان بازدید كرد.

در این بازدیدها دكتر رئیسی عملكرد سامانه یكپارچه بهداشت "سیب" را در این مراكز مورد ارزیابی قرار داد و از نزدیك در جریان فعالیت های پزشكان و مراقبین سلامت در این مراكز قرار گرفت.

سپس معاون بهداشت از بخش های سلامت خانواده، بهداشت دهان و دندان، تغذیه، سلامت روان، بهداشت محیط و سایر بخش های این مراكز جامع بازدید كرد.

معاون بهداشت در این بازدیدها ضمن تاكید بر پوشش گسترده بهداشتی بیماران دیابتی و مادران آبستن بر توجه جدی بر بیماریابی در سطح منطقه تصریح كرد.

رئیسی، پوشش فراگیر بهداشتی حاشیه شهر را از دستاوردهای مهم طرح تحول نظام سلامت خواند و اظهار داشت: بیشتر از ۱۱ میلیون نفر از ساكنین حاشیه شهرها در سراسر كشور طی دولت یازدهم و دوازدهم تحت پوشش خدمات سلامت قرار گرفتند.

معاون بهداشت حضور كارشناسان تغذیه و سلامت روان در مراكز بهداشتی حاشیه شهر را از دستاوردهای طرح تحول سلامت خواند و اظهار داشت: با اقدامات انجام شده در حوزه بهداشت حاشیه شهر، شاهد ارتقاء شاخص های بهداشتی و بالارفتن سطح رضایتمندی خدمت گیرندگان در این مناطق هستیم.

معاون بهداشت ضمن با اهمیت خواندن فعالیت كارشناسان تغذیه در شبكه اضافه كرد: كارشناسان تغذیه در حوزه بهداشت باید به كلیه شاخص های تغذیه ای مسلط باشند و ضمن پوشش بیماران دیابتی و كنترل چاقی و اضافه وزن در سطح منطقه با مبحث امنیت غذایی آشنایی كامل داشته باشد.

بنابر اعلام روابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت، رئیسی سپس از مركز تكامل كودكان "محكم كار" زینبیه بازدید و در جریان فعالیت بخش های مختلف گفتار درمانی، كاردرمانی، شنوایی سنجی و... قرار گرفت.

رئیسی فعالیت مراكز تكامل كودكان را مهم خواند و اضافه كرد: این مركز با عنایت به موقعیت جغرافیایی استان اصفهان می تواند استان های پرجمعیت همجوار را هم به خوبی پوشش دهد.

گفتنی است، بامداد امروز هیات هایی شامل رئیس مركز مدیریت شبكه، رئیس مركز مدیریت بیماری های واگیر، مدیركل دفتر مدیریت بیماری های غیرواگیر، مدیركل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس، مدیركل دفتر سلامت روان و مدیركل آزمایشگاه جامع سلامت به شهرستان های شهرضا، لنجان، فریدن، نطنز، اردستان جهت ارزیابی فعالیت های حوزه بهداشت سفر كردند.
1397/07/17
15:04:05
5.0 / 5
4463
تگهای خبر: امنیت , بهداشت , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما