نخستین بار در اصفهان

عمل جداسازی مجرای ادرار یك كودك با موفقیت انجام شد

عمل جداسازی مجرای ادرار یك كودك با موفقیت انجام شد مطب نما: اصفهان - اولین بار در اصفهان، عمل جراحی جداسازی مجرای ادرار و تناسلی بر روی یك دختر شیرخوار 18 ماهه در بیمارستان كودكان امام حسین(ع) این شهر انجام شد.


رییس بیمارستان امام حسین(ع) اصفهان روز شنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این عمل جراحی بزرگ به مدت هفت ساعت و با موفقیت انجام شد و نوزاد جراحی شده هم اكنون در سلامت سپری می كند.
دكتر مهرداد معمارزاده با اشاره به اینكه این نوزاد از بدو تولد بدلیل انسداد روده تحت اعمال جراحی مختلف قرار گرفته بود، اضافه كرد: بعد از بهبود وضعیت گوارشی بیمار، بدلیل تجمع مایع در واژن و فشار روی مثانه و سیستم تناسلی، وی به طور مجدد توسط تیم پزشكی بیمارستان امام حسین(ع) معاینه شد.
وی افزود: با معاینه صورت گرفته، مشكل سینوس یوروژنیتال (مجرای مشترك ادرار و واژن) در بیمار تشخیص داده شد بنابراین تحت عمل جراحی مجدد به منظور جداسازی مجرای ادرار و واژن قرار گرفت.
فوق تخصص جراحی كودكان و نوزادان بیمارستان امام حسین(ع) اصفهان و پزشك جراح این بیمار هم در گفت و گو با ایرنا تصریح كرد: سیستم تناسلی و ادراری این شیرخوار دارای دیواره های مشترك با طول زیاد بود كه پدیده بسیار نادری است و مشكلاتی را برای این بیمار تولید می كرد.
دكتر مهرداد حسین پور اضافه كرد: با عنایت به سن پایین بیمار و طول زیاد دیواره مشترك بین مجرای ادرار و واژن، عمل جراحی فوق حدود هفت ساعت طول كشید.
وی تصریح كرد: در این عمل جراحی از تجهیزات و دستگاه های بزرگ نمایی و سیستوسكوپ (آندوسكوپی داخل مثانه ) استفاده شد.
مركز آموزشی درمانی كودكان امام حسین(ع) زیر نظر دانشگاه علوم پزشكی اصفهان، بیمارستان تخصصی كودكان است كه از سال 91 مورد بهره برداری قرار گرفته است.
آزمایشگاه و بانك خون، تخت ها و اتاق عمل اطفال، داروخانه، درمانگاه عمومی و تخصصی و بخش های قلب و همودیالیز همچون تجهیزات این مركز آموزشی است.
6027/3011


1397/06/26
15:05:59
5.0 / 5
4555
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما