دبیر اجرایی نوزدهمین كنگره میكروب شناسی ایران مطرح كرد

استفاده روزافزون از میكروب ها برای حفظ سلامتی و شادابی

استفاده روزافزون از میكروب ها برای حفظ سلامتی و شادابی مطب نما: دبیر اجرایی نوزدهمین كنگره میكروب شناسی ایران با اشاره به استفاده روز افزون از میكروب ها در حفظ سلامتی و شادابی انسان اظهار داشت: بعنوان مثال در انجام بوتاكس از سم میكروبی با دوز پایین برای زیبایی استفاده می گردد.


به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، دكتر عباسعلی ایمانی فولادی در آستانه برگزاری نوزدهمین كنگره بین المللی میكروب شناسی ایران تصریح كرد: این كنگره شهریور ماه امسال طبق روال گذشته به همت انجمن میكروب شناسی برگزار می گردد كه یكی از كنگره های پرمخاطب بوده و سال های گذشته بیش از ۲هزار نفر در این كنگره شركت كرده و حدود ۱۴۰۰ مقاله عرضه شد كه امیدواریم امسال هم شاهد دستاوردهای خوبی در این حوزه باشیم.
وی با اشاره به اینكه امسال هم دانشمندان این عرصه از اروپا، آمریكا و آسیا در این كنگره حضور خواهند داشت و مباحث مختلف مورد بحث و گفت وگو قرار می گیرد، اضافه كرد: اغلب فارغ التحصیلان در رشته میكروبیولوژی در جذب به بازار كار مشكل دارند و بر همین مبنا امسال پنل چالش های آزمایشگاهی های كشور در بخش میكروب شناسی در نوزدهمین كنگره بین المللی میكروب شناسی ایران نظر گرفته شده است.
دبیر اجرایی نوزدهمین كنگره میكروب شناسی ایران ادامه داد: در پنل چالش های آزمایشگاهی كشور در بخش میكروب شناسی متخصصین دكترای علوم آزمایشگاهی، پاتولوژی و میكروبیولوژی بحث می كنند كه چگونه فارغ التحصیلان میكروب شناسی در آزمایشگاه های كشور قادر به فعالیت خواهند بود و فارغ التحصیلان رشته میكروب شناسی با این مورد آشنا می شوند كه چه اقداماتی باید انجام دهند تا بازار كار بهتری داشته باشند.
ایمانی فولادی در ادامه به دو چهره از میكروب شناسی اشاره نمود و اظهار داشت: یكی استفاده از میكروارگانیسم ها در رژیم غذایی و دیگری نقش میكروارگانیسم ها در درمان؛ در واقع دو چهره زیبای میكروب شناسی است و امروزه به صورت كامل مشخص شده كه پروبیوتیك ها همان میكروارگانیسم هایی هستند كه یك مبحث مهم و قابل توجهی در مسئله مواد غذایی مفید به حساب می آید.
بنابر اعلام روابط عمومی انجمن میكروب شناسی ایران، وی ادامه داد: همینطور میكروارگانیسم ها و سموم آنها در درمان بیماری هایی همچون سرطان ها می توانند مفید باشند. همینطور در زیبایی به كار می روند به صورتی كه به صورت مثال بوتاكس هم سم میكروبی با دوز پایین بوده كه در زیبایی استفاده می گردد. بنابراین در ارتباط با كاربردهای مفید در علم میكروب شناسی هم در نوزدهمین كنگره میكروب شناسی مباحثی مورد گفت وگو قرار می گیرد و جدیدترین دستاوردها در این زمینه هم عرضه خواهد شد.
نوزدهمین كنگره بین المللی میكروب شناسی ایران۱۳ تا ۱۵ شهریور در سالن ابن سینای دانشكده علوم پزشكی دانشگاه تهران برگزار می گردد.1397/04/05
13:51:44
5.0 / 5
4361
تگهای خبر: درمان , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما