به شیر گاو حساسیت دارید؟

به شیر گاو حساسیت دارید؟ مطب نما: نتایج مطالعات نشان داده است كه ویتامین A موجود در علوفه گاو به صورت بالقوه در برابر آلرژی شیر گاو از بدن محافظت می كند.


به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا و به نقل از ساینس، شیر یك ماده غذایی بسیار مهم برای افراد و بخصوص كودكان است، اما آلرژی شیر حدود سه تا پنج درصد كودكان اروپایی را درگیر كرده است كه البته معمولا با افزایش سن كاسته می شود.
علوفه گاو غنی شده با ویتامین A می تواند از واكنش های آلرژیك بوجود آمده توسط پروتئین شیر جلوگیری كند، البته استفاده از مكمل ها در دام این نیاز را برطرف نمی كند.
بیماری عدم تحمل لاكتوز در رابطه با كمبود آنزیم لاكتاز است و در این صورت فرد به قند موجود در محصولات لبنی واكنش نشان داده است.
در مورد آلرژی به شیر، سیستم ایمنی بدن با یك پاسخ ایمنی متمایز ضد پروتئین شیر واكنش نشان داده است.
در واقع سلول های ایمنی ویژه ای تشكیل شده اند كه تولید آنتی بادی در مقابل پروتئین شیر می كنند تا نسبت به آلرژی واكنش صورت گیرد.
نتایج مطالعه انجام شده در موسسه وین نشان داده است كه اجزای شیر می توانند به جلوگیری از واكنش فرد نسبت به آلرژی شیر كمك كنند.
یكی از مهم ترین آلرژن های شیر پروتئین Bos d ۵ است. كلید این معما در پروتئین بتا-لاكتوگلوبولین شیر است. عامل در رابطه با واكنش های آلرژیك متابولیت ویتامین A است كه اسید رتینوئیك نامیده می گردد و از خانواده پروتئین های لیپوكالین است.
اگر نوزادان به شیر گاو آلرژی پیدا كنند، بدن آنها لنفوسیت های Th۲ تولید می كند. اینها سلول های ایمنی تخصصی هستند كه تولید آنتی بادی را برای مبارزه با پروتئین شیر بعنوان بخشی از سیستم ایمنی بدن انجام می دهند.
گاوها این ماده پروتئینی را از تركیباتی در علوفه سبز بدست می آورند.1396/12/22
16:50:02
5.0 / 5
5166
تگهای خبر: پروتئین , تولید , ویتامین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما