كلینیك های دندانپزشكی سیار در مناطق محروم استان تهران

كلینیك های دندانپزشكی سیار در مناطق محروم استان تهران مطب نما: در جهت دسترسی عادلانه به خدمات بهداشتی، استفاده از كلینیك های سیار دندانپزشكی در مناطق محروم تهران زیر نظر دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی آغاز گردید.


به گزارش ایسنا، رئیس گروه سلامت دهان و دندان معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی با تاكید بر اهمیت نقش دسترسی اقشار گوناگون به تسهیلات و امكانات كارآمد سلامت دهان و دندان در حفظ و ارتقای سلامت جامعه، اظهار داشت: وجود مشكلاتی از قبیل پراكندگی جمعیت و توزیع نامتعادل تجهیزات و امكانات بهداشتی و درمانی در مناطق مختلف كشور، انجام اقداماتی اساسی را در جهت ارائه خدمات اولیه در مناطق محروم می طلبد.
دكتر رحمانعلی طاهری ادامه داد: یكی از خدمات بهداشتی درمانی كه به دلیل عدم توجه كافی در مناطق محروم و حاشیه ای توسعه كمتری یافته است، خدمات دندان پزشكی است. از این رو وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی به منظور پاسخگویی به نیاز مردم به خدمات دندانپزشكی و در راستای اجرای هر چه بهتر طرح تحول سلامت دهان و دندان و دسترسی عادلانه به خدمات بهداشتی، برای اولین بار در تاریخ نظام سلامت كشور، اقدام به تهیه و توزیع كلینیك های سیار دندانپزشكی در بین دانشگاه های علوم پزشكی كشور كرده است.
وی افزود: هدف از تهیه و توزیع این موبایل كلینیك ها را كمك به ارتقای شاخص ها و سیمای سلامت دهان و دندان در كشور با توجه ویژه به مناطق محروم، افزایش دسترسی اقشار آسیب پذیر و محرومین به خدمات سلامت دهان، ارتقای فرهنگ كار جهادی و داوطلبانه در حوزه دندانپزشكی و جلب حمایت خیرین در حوزه سلامت دهان است.
طاهری در خصوص كلینیك های سیار دندانپزشكی تحت پوشش این دانشگاه گفت: تعداد ۳ دستگاه كلینیك سیار دندانپزشكی به معاونت بهداشت دانشگاه واگذار شده است كه با بررسی های كارشناسی بعمل آمده، توسط گروه سلامت دهان و دندان این معاونت و با توجه به تعداد جمعیت دانش آموزی تحت پوشش، این كلینیك های سیار به شبكه های بهداشت و درمان پاكدشت، ورامین و پردیس تحویل داده شد.
وی افزود: گروه سلامت دهان و دندان معاونت بهداشت دانشگاه در نظر دارد با استفاده از ظرفیت های موجود و توان نیروهای داوطلب و جهادی دندانپزشك، نسبت به ارائه خدمات رایگان به جامعه هدف تحت پوشش در مناطق محروم و كم برخوردار اقدام كند.
بنابر اعلام روابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت، طاهری گروه هدف دریافت خدمات رایگان كلینیك های سیار دندانپزشكی را افراد زیر ۱۴ سال و مادران باردار خواند و ادامه داد: با استفاده از این موبایل كلینیك ها امكان دسترسی افراد محروم و نیازمند خدمات سطح یك و دو دندانپزشكی در دورترین نقاط تحت پوشش دانشگاه، امكانپذیر خواهد شد.
رئیس گروه سلامت دهان و دندان معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی در خصوص نحوه ارائه خدمات در این موبایل كلینیك ها گفت: در كلینیك های سیار خدمات رایگان سطح یك شامل فیشورسیلانت، فلورایدتراپی و خدمات سطح دو (درمان) شامل ترمیم، پالپوتومی، جرم گیری، خارج كردن دندان های عفونی و درمان پالپ زنده صورت می گیرد.

 

1396/05/24
23:10:33
5.0 / 5
5617
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما