رییس دفتر مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت:

هیچ نرم افزاری در خصوص دسترسی به پرونده الكترونیك سلامت افراد وجود ندارد

هیچ نرم افزاری در خصوص دسترسی به پرونده الكترونیك سلامت افراد وجود ندارد مطب نما: رییس دفتر مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت با اشاره به اینكه هیچگونه نرم افزاری در خصوص دسترسی به پرونده الكترونیك سلامت كشوری وجود ندارد، تصریح كرد: شهروندان در استفاده از سامانه ها و نرم افزارها باید دقت كنند، چون كه مسئولیت ارسال اطلاعات شخصی سلامتی شان و هرگونه خدمات درخواستی از سامانه های شركت های خصوصی بر عهده خودشان است و البته وزارت بهداشت در موارد نیاز به ورود نظارتی، تذكرات لازم را به شركت های متخلف خواهد داد.


به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، چندیست پیامك هایی در خصوص نصب نرم افزار دسترسی به پرونده الكترونیك سلامت برای مردم ارسال می گردد كه به ابهامات و سوالاتی از سوی شهروندان منجر گردیده است، در این راستا رییس دفتر مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت توضیحاتی عرضه داده است.
دكتر سید محمود تارا در این باره اظهار داشت: وزارت بهداشت به سازمان، ارگان یا احدی از اشخاص حقیقی یا حقوقی هیچ گونه دسترسی به پرونده الكترونیك سلامت نداده است.

وی اضافه كرد: شركت های خصوصی یا شركت های تامین كننده نرم افزارهای حوزه سلامت ممكن است برپایه سرویس های ارزش افزوده به صورت موردی در قالب نرم افزارها اقدام به خدمات موردی اطلاعات سلامت كنند.

بنابر اعلام وب دا، وی با تاكید بر اینكه اینگونه نرم افزارهای خصوصی و شخصی حوزه سلامت با بحث سامانه و پرونده الكترونیك سلامت شهروندان تفاوت زیادی داشته و ربطی به آن ندارند، توضیح داد: نرم افزارهای پرونده سلامت شخصی برپایه توافق بین شهروندان و شركت ها و استارت آپ های سلامت است و درصورت دریافت رضایت كامل از شهروندان خدمت عرضه می دهند.

رییس دفتر مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت در انتها خاطرنشان كرد: شهروندان در استفاده از این نوع سامانه ها و موارد مشابه باید دقت كنند؛ چراكه مسئولیت ارسال اطلاعات شخصی سلامتی شان و هرگونه خدمات درخواستی برعهده خودشان است؛ این شهروندان باید كلیه مراحل اعتبارسنجی و اطمینان از هویت نرم افزارها و سامانه ها را حتما چك كنند، البته وزارت بهداشت در موارد نیاز به ورود نظارتی، تذكرات لازم را به شركت های متخلف خواهد داد.1396/10/23
23:37:44
5.0 / 5
5022
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما