نحوه تهویه کلاس های درس در روزهای سرما

نحوه تهویه کلاس های درس در روزهای سرما به گزارش مطب نما سخنگوی وزارت آموزش وپرورش در امر بازگشایی مدارس درباره چگونگی تهویه فضای کلاس های درس در روزهای سرد سال و در مناطق سردسیر توضیح داد و اظهار داشت: در مناطق سردسیر که مدارس از سیستم گرمایشی استفاده می نمایند اینگونه است که باید هر یک ساعت 10 دقیقه در و پنجره های کلاس را باز بگذارند تا هوا جریان پیدا کرده و تهویه شود.


علیرضا کمرئی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به بازگشایی مدارس ابتدایی و متوسطه اول از شروع آذرماه اظهار نمود: از مدرسه انتظار داریم فاصله گذاری فیزیکی را انجام و در صورت تراکم جمعیت، دانش آموزان را گروه بندی کرده و سپس روزهای حضور دانش آموزان در طول هفته را به خانواده ها اعلام کند.
وی با اشاره به عدم فعالیت بوفه های مدارس نیز اظهار داشت: اگر دانش آموزان مایل اند خوراکی و یا غذایی مصرف کنند باید ازمنزل با خود بیاورند و بطری آب نیز به همراه داشته باشند.
سخنگوی وزارت آموزش وپرورش در امر بازگشایی مدارس درباره تهویه فضای کلاس در فصل سرما اظهار داشت: تهویه فضا، پس از فاصله گذاری اجتماعی عنصر کلیدی دوم بازگشایی مدارس است. برنامه ریزی و گروه بندی به شکلی انجام شده است که بیش از ۱۵ نفر در یک کلاس درس بصورت همزمان حضور نداشته باشند. از این حیث جمعیت دانش آموزان در کلاس درس کاهش یافته، با این وجود رعایت پروتکلهای بهداشتی لازم است.
کمرئی افزود: پروتکلهای ما برای ایام سرد سال و در مناطق سردسیر که مدارس از سیستم گرمایشی استفاده می نمایند اینگونه است که باید هر یک ساعت، ۱۰ دقیقه در و پنجره های کلاس را باز بگذارند تا هوا جریان پیدا کرده و تهویه شود؛ نه این که درها و پنجره ها بصورت کامل باز باشند. درست است که اصل بر کنترل سرایت پذیری کووید ۱۹ است، اما سرما هم مزاحمت به وجود می آورد.
وی با اعلان اینکه بدین سبب اگر سیستم گرمایشی در کلاس درس روشن است، باید در هریک ساعت زمان آموزش، ۱۰ دقیقه درها باز شوند که هوا عوض شود اظهار داشت: مدارس این برنامه ریزی را انجام می دهند که آن ۱۰ دقیقه، زنگ تفریح بچه ها باشد. لازم است دانش آموزان نیز در این زنگ ها پوشش را مراعات کنند تا پس از بازگشت به کلاس درس احساس سرما نکنند.
سخنگوی وزارت آموزش وپرورش در امر بازگشایی مدارس اضافه کرد: در مناطقی هم که هوا متعادل است، لازم است به دفعات در طول یک ساعت درها و پنجره ها باز شوند که هوا به جریان در بیاید. این تاکیدی است که درباره تهویه فضای کلاس باید رعایت شود و بنظر می رسد که امکان رعایتش هم وجود دارد.
منبع:

1400/09/03
14:24:01
5.0 / 5
260
تگهای خبر: آموزش , بهداشت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما