وزیر بهداشت:

با کمبود تخت و امکانات بهداشتی و درمانی در مشهد مواجه هستیم

با کمبود تخت و امکانات بهداشتی و درمانی در مشهد مواجه هستیم به گزارش مطب نما خراسان رضوی وزیر بهداشت ضمن اشاره به جمعیت زیاد زائرین به مشهد اظهار داشت: میزان تخت و امکانات بهداشت و درمان در این شهر کافی نیست و با این که امکاناتی همچون بیمارستان فوق تخصصی آستان قدس رضوی هم به ظرفیت های دانشگاه علوم پزشکی مشهد اضافه شده، اما همچنان با کمبودهایی در این عرصه مواجه ایم.


بهرام عین اللهی طی سفر به مشهد و دیدار با تولیت آستان قدس رضوی اظهار نمود: رعایت کامل پروتکلهای بهداشتی در حرم مطهر رضوی خیلی خوب بوده و با تدابیر اجرا شده در این بارگاه ملکوتی، هم حرمت زائرین حفظ شده و هم امکان زیارت فراهم گشته است.
وی با تقدیر از خدمات آستان قدس رضوی در دوره کرونا اظهار نمود: آستان قدس رضوی از همان ابتداء انتشار کرونا و با وجود همه مشکلاتی که وجود داشت، از اقدامات وزارت بهداشت و ستاد ملی مقابله با کرونا حمایت کرد و به الگویی موفق در این حوزه تبدیل شد.
وزیر بهداشت به نگاه ویژه این وزارت خانه به شهر مشهد هم اشاره نمود و اظهار داشت: مشهد را نباید فقط به نسبت جمعیت این شهر دید، این شهر به واسطه حرم مطهر حضرت رضا(ع) و زائرین ایشان، قله کشور است و در زمان های خاص، چند میلیون نفر بیشتر از جمعیت این شهر در آن حضور می یابند.
عین اللهی خاطرنشان کرد: متاسفانه علیرغم این ویژگی، میزان تخت و امکانات بهداشت و درمان در این شهر کافی نیست و با این که امکاناتی همچون بیمارستان فوق تخصصی آستان قدس رضوی هم به ظرفیت های دانشگاه علوم پزشکی مشهد اضافه شده، اما همچنان با کمبودهایی در این عرصه مواجه ایم.
وی ادامه داد: ما شهر مشهد را ویژه می بینیم و با عنایت به این که حوزه پیشگیری را بر درمان مقدم می دانیم، تلاش خواهیم کرد نظارت های دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این عرصه را تقویت کنیم؛ چونکه در زمان های خاص زائرین خیلی از شهرهای مختلف و حتی کشورهای دیگر به مشهد مقدس مشرف می شوند و ضروریست وضعیت سلامت آب، غذا و امکانات بهداشتی هتل ها و اماکن اقامتی آنها به صورت مستمر مورد پایش قرار بگیرد.
وی خاطرنشان کرد: نکته مهم دیگر این است که خیلی از زائرین امام رضا(ع) از نظر توان مالی، جزو گروه های محروم و کم برخوردار می باشند که باید آنها را حمایت نماییم تا در حوزه بهداشت و درمان با مشکلی مواجه نباشند. برای این منظور برنامه ریزی هایی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد انجام شده و طرح هایی برای توسعه فضاهای درمانی پیشبینی شده است که امیدواریم با همکاری آستان قدس رضوی و دیگر مجموعه ها به نتیجه برسد و در خدمت زائرین قرا بگیرد.
وزیر بهداشت به سرعت گرفتن واکسیناسیون عمومی در کشور هم اشاره نمود و اظهار داشت: تحقق این هدف ثمره لطف الهی، همراهی مردم و همکاری همه مجموعه ها همچون بسیج، نیروهای نظامی و انتظامی است که ۲۴ ساعته پای کار آمدند تا واکسینه کردن مردم با سرعت بیشتری صورت گیرد.
وی ادامه داد: هفته گذشته با تزریق ۸ میلیون و ۲۰۰ هزار دوز واکسن در کشور، به اندازه تمام جمعیت برخی کشورهای منطقه واکسن تزریق کردیم و خوشبختانه این روند همچنان با سرعت ادامه دارد.
به گزارش آستان نیوز، عین اللهی اضافه کرد: با سرعت گرفتن واکسیناسیون عمومی، به تدریج آمار زائرین امام رضا(ع) هم به زمان اوج خواهد باز خواهد گشت، اما همچنان رعایت پروتکلهای بهداشتی، استفاده از ماسک و فاصله گذاری باید مورد توجه باشد.
منبع:

1400/07/07
10:00:20
5.0 / 5
460
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما