فینالیست های مسابقات ملی رساله سه دقیقه ای مشخص شدند

فینالیست های مسابقات ملی رساله سه دقیقه ای مشخص شدند به گزارش مطب نما مرحله نیمه نهایی پنجمین دوره مسابقات ملی رساله سه دقیقه ای، در سالن شهید صبوری معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی برگزار شد و فینالیست های این دوره مشخص شدند.


به گزارش مطب نما به نقل از روابط عمومی سازمان انتشارات جهاددانشگاهی، مرحله نیمه نهایی پنجمین دوره مسابقات ملی رساله سه دقیقه ای با رقابت 26 شرکت کننده در سه گروه برگزار شد و در این مرحله که به صورت غیرحضوری برگزار شد، ویدیوهای ارسالی شرکت کنندگان راه یافته در حضور داوران عرضه شد و مورد ارزیابی قرار گرفت.
پس از آخر این رقابت با نظر داوران از هر گروه، دو نفر که بالاترین امتیاز را کسب کردند، راهی مرحله فینال شدند.
در مرحله نیمه نهایی این مسابقات شرکت کنندگان در سه گروهA، B، C با هم به رقایت پرداختند که برپایه رای هیات داوران اسامی برگزیدگان این مرحله به شرح ذیل است.
در گروهA میلاد شکراللهی از دانشگاه صنعتی شریف در مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی انرژی و زهرا نوری آکنده از دانشگاه صنعتی شاهرود در مقطع دکتری رشته اکولوژی گیاهان زراعی فینالیست شدند.
در گروهB سیروس ایروانی از دانشگاه موسسه ی آموزش عالی جهاددانشگاهی اصفهان در مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی شیمی و سید امیرحسین حسینی لرگانی از دانشگاه نهران مقطع کارشناسی ارشد رشته مکانیک بیوسیستم به فینال راه یافتند.
در گروه C امیرحسین یزدان بخش از دانشگاه تهران در مقطع کارشناسی ارشد، رشته مهندسی پلیمر و آزاده قوچانی از دانشگاه صنعتی امیرکبیر در مقطع دکتری، رشته مهندسی پزشکی فینالیست شدند.
در این مراسم داوران درباره نقاط قوت و ضعف مسابقات نکاتی را بیان نمودند.
دکتر فاطمه پرسته عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی درباره رعایت قوانین و نحوه عرضه شرکت کنندگان اظهار داشت: در عرضه باید از یک اسلاید بدون انیمیشن بهره برد و مهم ترین بخش در عرضه برقراری ارتباط با مخاطب و عدم استفاده از کلمات تخصصی می باشد.
در ادامه دکتر علی اصغر کهندل عضو هیات علمی جهاددانشگاهی اظهار داشت: شرکت کنندگان باید شاخصهای پژوهشی و سلسله مراتب تحقیق را رعایت نمایند و همینطور بتوانند محصول خویش را به صورت خاص و مشخص و با زبان ساده معرفی کنند.
دکتر سید محمود مصباح عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر درباره نحوه عرضه شرکت کنندگان اظهار داشت: عرضه کنندگان باید در مدت کوتاهی با مخاطب ارتباط برقرار کنند و اهمیت کار خودشان را به زبان ساده بیان کنند. داشتن انرژی زیاد در ارائه، در جذب مخاطب و تاثیرگذاری آن اهمیت زیادی دارد.
وی در ادامه اظهار داشت: زمان عرضه باید متناسب با بخش های مختلف عرضه تقسیم بندی شود.
در آخر دکتر حامد علی اکبرزاده رئیس سازمان انتشارات جهاددانشگاهی و دبیر این مسابقات اظهار داشت: این سازمان تا کنون پنج دوره مسابقات رساله سه دقیقه ای را با حداقل امکانات و بدون حمایت هیچ نهاد و سازمانی برگزار کرده است. امیدواریم به منظور ایجاد انگیزه و بالا بردن کیفیت اجرای این مسابقات در دوره های جدید، این مسابقات مورد حمایت قرار گیرد.
وی در ادامه اظهار داشت: مجموعا ۳۲۲ شرکت کننده در دور پنجم این مسابقات به رقابت پرداختند که ۲۶ نفر به مرحله نیمه نهایی راه پیدا کردند و امروز شاهد رقابت آنها بودیم. به علت محدودیت های کرونا، اغلب مسابقات مرحله مقدماتی به صورت مجازی برگزار شد.
علی اکبرزاده در انتها اظهار داشت: برگزاری مسابقات به شکل آنلاین سبب فاصله گرفتن از استانداردها شد بنابراین امیدواریم با بهبود اوضاع کرونایی بتوانیم فینال مسابقات را به صورت حضوری در اواخر مهرماه یا اوایل آبان ماه برگزار نماییم.
منبع:

1400/07/03
09:17:53
5.0 / 5
182
تگهای خبر: آموزش , پزشك , پزشكی , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما