وزیر بهداشت خبر داد

شروع واکسیناسیون 17 ساله ها با واکسن های خاص از هفته آتی

شروع واکسیناسیون 17 ساله ها با واکسن های خاص از هفته آتی مطب نما: وزیر بهداشت از شروع واکسیناسیون گروه سنی 17 سال کشور با واکسنهای خاصی که وارد کشور شده است، آگاهی داد.


به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، دکتر بهرام عین اللهی اظهار داشت: از هفته آتی ۱۷ ساله هایی که می خواهند کنکور دهند با واکسنهای خاصی که آوردیم یعنی واکسنهای زیر ۱۸ سال، واکسینه می شوند؛ یعنی جوانانی که سال آخر دوره تحصیلی دبیرستان را طی می کنند.
وی اظهار داشت: بدین سان همه واکسینه می شوند تا برای برگزاری کنکور مشکلی نداشته باشیم.
عین اللهی اظهار داشت: قدم اصلی برای کنترل این بیماری واکسیناسیون است و انشالله امیدواریم تا دهه فجر این بیماری را در کشور کنترل نماییم.
وزیر بهداشت در بازدید از سازمان صدا و سیما، اظهار داشت: هرکسی که بخواهد از کشور بیرون رود باید حتما واکسن تزریق کرده باشد و این مساله مشمول تمام سفرها است چون حالا نگاه می کنند ببینند کشور مقابل چه چیزی می خواهد و برخی کشورها با تست منفی می پذیرند.
عین اللهی همین طور در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: هماهنگی خیلی خوبی بین نمایندگان محترم کمیسیون بهداشت و درمان و وزارت بهداشت وجود دارد و در ارتباط با برنامه های آینده وزارت بهداشت دوستان تذکراتی دادند و ما در ارتباط با وضعیت واکسیناسیون خوشبختانه توانستیم مقداری فراوان واکسن را با مساعدت ریاست جمهوری و معاون رئیس جمهور به کشور وارد نماییم.
وی اضافه کرد: امروز ما ۳۸ میلیون دوز واکسن را تزریق کردیم و دیگر مقرر است کارهایی که انجام دادیم را اعلام نماییم و وعده به مردم ندهیم. تا اختتام تیر ماه فقط ۵ میلیون دوز واکسن تزریق شده بود یعنی از مرداد و شهریور حدود ۳۳ میلیون دوز واکسن تزریق کردیم و امیدواریم تا آخر شهریور به بالای ۵۰ میلیون دوز برسیم و این خبر خوب برای مردم است.
او اشاره کرد: رتبه دوم میزان واکسیناسیون در هفته را در دنیا به دست آوردیم و رتبه اول مربوط به آلمان است با تزریق ۶ میلیون دوز واکسن در هفته و بعد ما هستیم با تزریق ۵ میلیون دوز واکسن در هفته و این هفته هم امیدوار هستیم که رکورد آلمان را هم بزنیم.

منبع:

1400/06/23
22:23:09
5.0 / 5
313
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما