تولید واكسن های جدید دام و طیور در موسسه رازی

تولید واكسن های جدید دام و طیور در موسسه رازی به گزارش مطب نما معاون تحقیق و تولید فرآورده های بیولوژیك موسسه رازی گفت كه تولید و عرضه سه واكسن جدید آبله قناری، سه گانه غیرفعال نیوكاسل- آنفلوآنزا- گامبورو و برونشیت عفونی با سویه IR12IR و سروتیپ793.B تاسال آینده در این موسسه تولید خواهد شد.


به گزارش مطب نما به نقل از ایرنا، علی اسحاقی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران در مورد واكسن های در دست تولید این موسسه تصریح كرد: كار تحقیقات و پژوهش بر روی سه واكسن جدید طیور در موسسه رازی به انجام رسیده كه یكی از این واكسن ها دارای مجوز از سازمان دامپزشكی است و بزودی به بازار عرضه می گردد و 2 واكسن دیگر در مرحله نیمه صنعتی قرار دارند.
وی اضافه كرد: واكسن سه گانه غیرفعال نیوكاسل- آنفلوآنزا و گامبورو كه محتوی آنتی ژن های نیوكاسلv4، آنفلوانزای H9N2 و گامبورو IR07 قابل مصرف برای طیور در همه سنین است و سه گانه بودن این واكسن باعث می گردد ایمن سازی طیور علیه سه بیماری با یك واكسیناسیون انجام شود و استرس ناشی از واكسیناسیون در طیور كاهش یابد.
وی با اشاره به اینكه این واكسن اكنون در مرحله نیمه صنعتی قرار دارد، اظهار داشت: واكسن برونشیت عفونی سویه IR12IR، سروتیپ 793. B دیگر واكسن جدید موسسه رازی می باشد.
اسحاقی ادامه داد: این واكسن محتوی ویروس تخفبف حدت یافته برونشیت عفونی سویه IR12IT سروتیپ793. B است و برای ایمن سازی فعال علیه بیماری برونشیت عفونی در اثر ویروس 793. B (4. 91) در ماكیان سفارش می گردد.
معاون تحقیق و تولید فرآورده های بیولوژیك موسسه رازی خاطرنشان كرد: این واكسن در گله های طیور از سن حدود 2 هفته سفارش می گردد و با بسته بندی حاوی ویال های 1000 و یا 2500 دزی به همراه درپوش های آسان بازشو تا سال آینده وارد بازار می گردد.
وی واكسن آبله قناری را دیگر واكسن جدید این موسسه اعلام نمود كه مجوز تولید آن از سازمان دامپزشكی دریافت شده و بزودی تولید آن آغاز و در بازار مصرف عرضه می گردد.
موسسه تحقیقاتی واكسن و سرم سازی رازی در كرج مستقر است.


 

1396/10/11
21:08:13
5.0 / 5
5058
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , واكسن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما