هزینه ۴۰۰۰ تومانی تبدیل نسخ دستنویس به الکترونیکی در داروخانه ها برعهده بیمه هاست

هزینه ۴۰۰۰ تومانی تبدیل نسخ دستنویس به الکترونیکی در داروخانه ها برعهده بیمه هاست مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی دریافت مبلغ 4000 تومان از طرف داروخانه ها بابت نسخه پیچی الکترونیک بیمه شدگان را تخلف و غیرقانونی دانست و اظهار داشت: برمبنای مصوبه شورای عالی بیمه، هزینه تبدیل نسخ دست نویس به الکترونیکی برعهده سازمان های بیمه گر است.


به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، مصطفی سالاری در سلسله نشست های رویای تامین اجتماعی فراگیر که با موضوع «آینده نگاری منابع مالی تامین اجتماعی» انجام شد در پاسخ به پرسشی درباره این که چرا داروخانه ها از کسانی که دفترچه بیمه ندارند، ۴۰۰۰ تومان بابت صدور نسخ دریافت می کنند؟ اظهار داشت: بر طبق مصوبه شورایعالی بیمه، هزینه تبدیل نسخه دست نویس به نسخه الکترونیکی توسط سازمان تامین اجتماعی به داروخانه ها پرداخت می شود و هزینه ای از بیمه شدگان دریافت نخواهد شد.
وی اضافه کرد: در حقیقت مصوبه شورایعالی بیمه که در نهم مردادماه به داروخانه ها ابلاغ گردیده این است که تامین اجتماعی، بیمه سلامت و سایر بیمه ها بابت تبدیل نسخه هایی که الکترونیکی نیست اما داروخانه خودش آنرا الکترونیکی می کند ۴۰۰۰ تومان بپردازند.
سالاری اشاره کرد: به هیچ وجه هیچ کس حق ندارد بابت این مساله یک ریال از بیمه شده دریافت نمایند. این مبلغ را باید سازمان بیمه گر بپردازد و نه مردم؛ پیش از این که مصوبه ابلاغ شود، برخی داروخانه ها خودسرانه رقم ۴۰۰۰ تومان را از مردم دریافت کرده بودند که تخلف حاد و اشکال داری است.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی اصرار کرد که با این تخلف حتما برخورد می شود و اگر مردم مشاهده نمودند که داروخانه ای حتی یک ریال درخواست نمود بوسیله ۱۴۲۰ به ما گزارش کنند. هزینه این کار بر عهده تامین اجتماعی است و هیچ کس حق ندارد پول اضافی از مردم بگیرند. این اقدام اساسا غیر قانونی می باشد و مکلف به بازگرداندن این مبالغ هستند.
ادامه دارد


1400/05/13
13:05:22
5.0 / 5
7972
تگهای خبر: بیمه , دارو , داروخانه , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما