معاون تحقیقات وزارت بهداشت مطرح كرد

ضرورت هدایت فعالیتهای خیرخواهانه به تحقیقات حوزه سلامت

ضرورت هدایت فعالیتهای خیرخواهانه به تحقیقات حوزه سلامت به گزارش مطب نما معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت در مسافرت به استان یزد، ضمن بازدید از مرکز جامع سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی دانشگاه علوم پزشکی استان، به امضای تفاهمنامه همکاری میان معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت و اداره کل سازمان های مردم نهاد و خیرین سلامت پرداخت.


به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، تفاهم نامه همکاری میان معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت و اداره کل سازمان های مردم نهاد و خیرین سلامت به منظور هدایت فعالیت­ های خیرخواهانه به تحقیق و پژوهش در حوزه سلامت منعقد شد.
این نشست با حضور فرید نجفی معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، امیرصادقی مدیرکل امور خیرین سلامت، دکتر بیتا مسگرپور مشاور معاونت تحقیقات و فناوری، دکتر علی علیزاده مشاور معاونت تحقیقات و فناوری و سیده مریم حائری رئیس اداره امور موسسات خیریه سلامت برگزار شد.
نجفی در نشست امضای تفاهم­نامه همکاری میان طرفین، اظهار داشت: انعقاد تفاهمنامه همکاری مشترک بین معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت و سازمان های مردم نهاد و خیرین سلامت وزارت بهداشت گام مهمی در جهت ساماندهی فعالیتهای خیرخواهانه و هدایت آنها به سمت سرمایه ­گذاری در حوزه سلامت و همینطور تحقیق و پژوهش در سلامت به­­ شمار می­­رود.
او با اشاره به اینکه احصا و اولویت ­بندی نیازهای تحقیقاتی و فناورانه سلامت کشور همچون مفاد این تفاهم­نامه است، اظهار داشت: معاونت، نیازهای تحقیقاتی و فناورانه در حوزه سلامت کشور را احصا و اولویت بندی می­کند و بعد از اعلام به اداره کل انتظار می ­رود مشارکت و سرمایه­ گذاری خیرین به این حوزه­ ها جلب شود. همچنین از رساله ­های مقطع کارشناسی ارشد و دکتری و طرح های پژوهشی اعلام شده از جانب معاونت در جهت مأموریت های اداره کل هم حمایت­ هایی به عمل خواهد آمد.
به گفته نجفی، محققان و اعضای هیات علمی به مشارکت در ارائه، چاپ مقالات در نشریات علمی – پژوهشی و انتشار کتب در جهت اهداف تخصصی طرفین ترغیب و تشویق خواهند شد و به باعث این تفاهمنامه نماینده معاونت باید در کمیته های مرتبط حضور یابد و در برگزاری رویدادها و جشنواره های پژوهشی حوزه مشارکت های اجتماعی نظام سلامت همکاری دو جانبه صورت ­پذیرد.
صادقی هم به تعهداتی که پیرو این تفاهمنامه بر عهده دارد، اشاره نمود و اظهار داشت: جلب مشارکت در طرح های تحقیقاتی و فناورانه حوزه پیشگیری، غربالگری و درمان، جلب همکاری و مشارکت خیرین در ساخت و تجهیز آزمایشگاه های پژوهشی/ اتاق های تمیز و سایر زیرساخت های تحقیقات و فناروی حوزه سلامت، جلب همکاری خیرین در تجهیز و توسعه مراکز رشد و نوآوری سلامت، جلب و مشارکت خیرین در ساخت و راه اندازی پارک های فناوری سلامت همچون اهداف ما در این تفاهمنامه است.
او ضمن اشاره به این که سمن ها هم در این تفاهمنامه دیده شده ­اند، اظهار داشت: طبق این تفاهمنامه اداره کل سازمان های مردم نهاد و خیرین سلامت متعهد شده تا در تاسیس سمن های پژوهشی حوزه سلامت با ظرفیت انجمن های علمی مشارکت کند و سمن ها را به اضافه کردن واحد تحقیق و فناوری در ساختار و فعالیتهای نوآورانه تشویق کند.
صادقی اضافه کرد: استفاده از ظرفیت کار داوطلبانه در حوزه تحقیقات و فناوری، بهره گیری از ظرفیت مشارکت اجتماعی بنگاه های اقتصادی در حل نیازها و مشکلات تحقیقات و فناوری سلامت کشور و ایجاد ظرفیت عرضه دستاوردهای تحقیقاتی و فناورانه در رویدادهای در رابطه با خیرین و سازمان های مردم نهاد هم همچون اهداف تاکید شده در این تفاهمنامه به حساب می آید.
جهت نظارت بر اجرای انجام تعهدات و انجام هماهنگی های لازم دکتر مسگرپور و سیده مریم حائری بعنوان نمایندگان طرفین در این تفاهمنامه انتخاب و عرضه شدند.
علاوه بر این معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت در مسافرت خود به یزد از مرکز جامع سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی دانشگاه علوم پزشکی استان بازدید کرد.
طبق اعلام وبدا، بازدید از مرکز تحقیقات دیابت و بیوبانک دانشگاه، پژوهشکده علوم تولید مثل و شرکتهای دانش بنیان، رونمایی از گزاره برگ ها و ژورنال و اچ های جدید دانشگاه از دیگر برنامه های سفر یک روزه دکتر نجفی به استان یزد است.

دکتر مسعود میرزایی، معاون پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی یزد درمورد سفر دکتر نجفی به این استان اظهار داشت: بازدید از آزمایشگاه جامع تحقیقات پژوهشی، مرکز جامع سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی، شرکتهای دانش بنیان و محل درحال راه اندازی آزمایشگاه مرکز رشد از دیگر برنامه های سفر معاون تحقیقات فناوری به استان یزد است.

میرزایی افزود: هم چنین نشست اعضای کمیته های تحقیقات دانشجویی، جلسه شورای پژوهشی دانشگاه و اعضای هیات علمی کارآفرین و مدیران شرکتهای دانش بنیان با معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی برگزار می شود.


منبع:

1400/03/19
23:53:02
5.0 / 5
511
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما