به مناسبت سی­ امین سالگرد تأسیس پژوهشگاه رویان جهاد دانشگاهی؛

برندگان مسابقه ملی دانش آموزی پژوهشگاه رویان عرضه شدند

برندگان مسابقه ملی دانش آموزی پژوهشگاه رویان عرضه شدند مرکز آموزشی ˮسلول­ های بنیادی برای همهˮ­ زیرمجموعه معاونت آموزشی پژوهشگاه رویان جهاد دانشگاهی، بمنظور گرامیداشت سی امین سالگرد تأسیس این پژوهشگاه و با هدف آشنایی دانش ­آموزان با فعالیت ­های پژوهشی و همین طور آموزش مفاهیم علمی در رابطه با فعالیت­ های پژوهشی پژوهشگاه رویان، مسابقه بزرگ دانش آموزی در سطح ملی را به مدت یک ماه برگزار کرد.به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، محورهای انتخاب شده در این رویداد باتوجه به هدف مسابقه در خصوص آشنایی دانش ­آموزان با پژوهشگاه رویان جهاد دانشگاهی، در سه موضوع سلول­ های بنیادی، کلونینگ یا شبیه سازی، انجماد و کاربردهای آن، متناسب با حوزه فعالیت سه پژوهشکده سلول­های بنیادی، علوم تولیدمثل و زیست فناوری، طراحی و تدوین شده بود. پرسش اصلی در این مسابقه، استفاده از این علوم در دنیای خیالی دانش ­آموزان بود. دانش ­آموزان می­ بایست با قوه تخیل خود و با استفاده از این فنآوری ها بصورت انفرادی و یا گروهی، آثار هنری خلق می کردند.

دانش ­آموزان مقاطع ابتدایی و متوسطه (تا پایه دهم) فرصت داشتند آثار خودرا در سه قالبِ طراحی و نقاشی، ویدئو، داستان و متن کوتاه تا اختتام اردیبهشت ۱۴۰۰ به دبیرخانه مسابقه ارسال نمایند. دانش آموزان با مشاهده کلیپ­ های آموزشی تهیه شده و همین طور بوسیله مطالعه آزاد پیرامون موضوعات مسابقه، امکان مشارکت فعالانه تر در این رویداد را داشتند.

آثار ارسالی ۳۰۰ دانش آموز از نقاط مختلف کشور، طی چند مرحله و با حضور تیم داوری متشکل از مدیران پژوهشگاه رویان، اعضای هیات علمی و تعدادی از دانشجویان پژوهشگاه، دکتر محمد حسین قانیان، دکتر محمد کاظمی آشتیانی، مصطفی نجار، شاهین روحی، مسعود نفری و فاطمه نوبخت، مورد ارزیابی و داوری قرار گرفت. در پروسه ارزیابی، آثار از لحاظ میزان خلاقیت و تکنیک مورد بررسی قرار گرفته و در نهایت ۱۰ اثر که موفق به کسب بالاترین امتیاز شدند، بعنوان " آثار برگزیده" و ۲۰ اثر نیز بعنوان "شایسته تقدیر" انتخاب شدند. جوایز برندگان همزمان با دهه کرامت اهدا خواهد شد.

آثار برگزیده (۱۰ اثر اول)

آثار شایسته تقدیر

1400/03/17
14:07:38
5.0 / 5
255
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما