پذیرش پنجاه و هفت پژوهشگر در برنامه ملی پزشك پژوهشگر

پذیرش پنجاه و هفت پژوهشگر در برنامه ملی پزشك پژوهشگر برنامه پزشک پژوهشگر از آغاز فعالیت تابحال طی هفت فراخوان موفق به پذیرش 57 پژوهشگر به میزبانی 9 دانشگاه علوم پزشکی و 31 مرکز تحقیقاتی شده است.به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، دوازدهمین نشست شورای راهبردی برنامه پزشک پژوهشگر با حضور دکتر فرید نجفی، معاون تحقیقات و فناوری، دکتر علی ­اکبر حق­دوست معاون آموزشی، دکتر قاسم حاجی بابایی معاون درمان، دکتر حمیدرضا خرم­ خورشید مشاور علمی و فناوری، دکتر معصومه جرجانی دبیر دبیرخانه شورای علوم پایه پزشکی و بهداشت، دکتر پاسالار مدیر امور نخبگان و دانشجویان استعداد درخشان و دکتر مسگرپور مشاور معاونت برگزار شد.

در ابتدای نشست دکتر مسگرپور با بیان این که برنامه پزشک پژوهشگر از آغاز فعالیت تابحال 57 پذیرش داشته است، اظهار داشت: از سال 93، هفت دوره فراخوان انتشار یافته که تعداد متقاضیان در دو دوره اخیر افزایش قابل ملاحظه ای داشته است. از مجموع 1435 متقاضی 95 نفر حائز شرایط بودند که از این تعداد هم 57 پژوهشگر پذیرش شدند. هم اکنون هم 6 نفر موفق به اتمام برنامه شده اند، 7 نفر انصراف داده و یک نفر هم از دوره اخراج شده است. 9 دانشگاه علوم پزشکی و 31 مرکز تحقیقاتی میزبان مشغول پزشک پژوهشگران هستند.

نجفی ضمن اشاره به این که برنامه پزشک پژوهشگر بالاترین فرصت تحصیلی آموزش عالی در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بوده که به پزشکان و دندان پزشکان برتر تعلق می گیرد، اظهار داشت: در واقع این برنامه با هدف رشد آکادمیک در جهت حمایت و کاستن از روند مهاجرت نخبگان پزشکی و دندان پزشکی به خارج از کشور طراحی و تدوین شده است.

او با تکیه بر این که این برنامه بالاترین فرصت تحصیلی آموزش عالی در وزارت بهداشت است، اضافه کرد: این فرصتی است که به پزشکان و دندان پزشکان برتر تعلق می گیرد تا علاوه بر تحصیل در مقاطع بالینی تخصصی، فوق تخصصی و فلوشیپ در یک زمینه خاص تخصصی در رابطه با رشته بالینی خود هم آموزش دیده و مدرک PHD را کسب کنند.

نجفی با یادآوری این که برنامه پزشک پژوهشگر مقطع جدید دانشگاهی نیست، اضافه کرد: کریکولوم آموزشی این برنامه تلفیقی از محتوای دوره تخصصی، فوق تخصصی و فلوشیب بالینی بعلاوه دوره دکتری تخصصی پژوهشی (Phd by Research) است.

بنابر اعلام روابط عمومی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، در این جلسه بر لزوم بروزرسانی آئین نامه برنامه پزشک پژوهشگر تاکید شد و کاربرگ اعتبار بخشی مراکز تحقیقاتی متقاضی میزبانی در دستور بازنگری قرار گرفت.

منبع:

1400/03/13
11:48:50
5.0 / 5
506
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پذیرش , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما