در نشست هفتگی كمیته ساماندهی تحقیقات كووید-19 بررسی شد

عملكرد كمیته ساماندهی تحقیقات كووید-۱۹

عملكرد كمیته ساماندهی تحقیقات كووید-۱۹ در نشست هفتگی کمیته ساماندهی تحقیقات کووید-19اثربخشی مداخلاتی مانند محدودیت تردد، ضدعفونی کردن معابر، استقرار نظام مراقبت جدید، بستن موسسات آموزشی، کاهش ساعات اداری و غیره مورد بررسی قرار گرفت.به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، نشست هفتگی فوکال پوینت های پژوهشی کلان مناطق کمیته ساماندهی تحقیقات کووید-۱۹ با حضور دکتر قباد مرادی مشاور معاونت، اعضای کمیته کشوری ساماندهی تحقیقات کووید-۱۹ و ۱۰ فوکال پوینت پژوهشی از سراسر کشور انجام شد.

دکتر قباد مرادی، مشاور معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت به تشریح اهداف تشکیل نشست های هفتگی ساماندهی تحقیقات کووید-۱۹ پرداخت و اظهار داشت: ۵۶ دانشگاه و پژوهشکده در حوزه علوم پزشکی در کشور فعال می باشند که در معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت آنها را به ۱۰ فوکال پوینت پژوهشی در کلان منطقه های کشور برای ایجاد ارتباط موثرتر با دانشگاه ها تقسیم کرده ایم.

وی اظهار داشت: از سال قبل ارتباط تنگاتنگی با این مناطق داشته ایم و ماموریت ها و وظایف مختلفی در حوزه مطالعات در رابطه با کووید-۱۹ را به آنها واگذار کردیم که بصورت هفتگی طی جلساتی گزارش اقدامات انجام شده را به معاونت اعلام می کنند.

مرادی با اعلان اینکه تا حالا ۲۵ برنامه تهیه و محوّل شده است، اظهار داشت: انتظار داریم هر کلان منطقه با هماهنگی معاونت تحقیقات و فناوری در سطح کوچک تری به انجام مطالعات بپردازد و به سوالات مطرح شده پاسخ بدهد و نتایج آنرا در جلسات هفتگی به اشتراک بگذارد.

در این جلسه درباب کووید ۱۹ نیز طی گزارش ارائه شده از ذینفعان درباب اثربخشی مداخلات انجام شده نظرسنجی به عمل آمد. مداخلاتی مانند محدودیت تردد، ضدعفونی کردن معابر، استقرار نظام مراقبت جدید، بستن موسسات آموزشی، کاهش ساعات اداری و غیره مورد بررسی قرار گرفت و تاکید شد جهت بررسی اثربخشی این مداخلات، بطور سیستماتیک و برمبنای داده های مبتنی بر گروه های سنی و طبق رویدادهای مهم ملی و مذهبی عمل شود.

همچنین در این جلسه درباب هدفمندی تحقیقات در کمیته ساماندهی به دو برنامه اصلی اشاره و عنوان شد: تعیین اولویت ها و تعیین پازل پژوهشی و رصد تحقیقات در رابطه با کووید ۱۹ با هدف شناسایی وضع موجود تحقیقات در دانشگاه ها و مناطق مختلف کشور دو برنامه اولیه ماست که بازخوردهای خوبی هم در پی داشت. در برنامه دوم نیز با ارائه گزارش های کمی از طرح پژوهشی و ارائه گزارش کیفی و ترجمان دانش به سمت کاربردی شدن تحقیقات حرکت میکنیم.

کمیته ساماندهی تحقیقات کووید ۱۹، بهمن ماه سال قبل با تعیین ۱۹ برنامه و فعالیت اولیه برای ساماندهی تحقیقات حوزه کووید ۱۹ در معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افتتاح شد.
1400/03/10
10:45:45
5.0 / 5
521
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما