فرمانده عملیات مدیریت بیماری كرونا در كلانشهر تهران اعلام كرد

ركوردشكنی بستری های كرونا در تهران نسبت به پنج ماه گذشته

ركوردشكنی بستری های كرونا در تهران نسبت به پنج ماه گذشته فرمانده عملیات مدیریت کرونا در کلانشهر تهران اظهار داشت: بیشترین میزان مرگ و میر ما در دو هفته اول فروردین سالجاری در ارتباط با روزهای هشتم، نهم و دوازدهم فروردین بوده است.


به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا زالی در جلسه ستاد مدیریت مقابله با بیماری کرونا استان تهران اظهار داشت: در هفته دوم فروردین ماه در همه شاخص ها آمارها به شکل قابل ملاحظه ای افزوده شده است. در همین راستا بیشترین میزان مرگ و میر ما در دو هفته اول فروردین در ارتباط با روزهای هشتم، نهم و دوازدهم فروردین است.
وی ادامه داد: بالاترین میزان بستری هم در ارتباط با ۱۲ و ۱۳ فروردین ماه است و بیشترین میزان مراجعین سرپایی هم در ارتباط با سه روز اخیر بوده که برای نخستین بار نسبت به سه ماه گذشته در این عرصه رکوردشکنی اتفاق افتاده است.
وی افزود: البته توزیع جغرافیایی این افزایش ها بخصوص در حوزه مراجعین سرپایی ناهمگن بوده است. برای مثال در استان تهران در حوزه افزایش مرگ و میر در اسلامشهر، بهارستان، شرق و مرکز تهران بالاترین میزان مرگ در هفته دوم فروردین به ثبت رسیده و در مراجعین سرپایی در پاکدشت، مرکز و بخش هایی از شمال تهران افزایش چشمگیرتری نسبت به سایر مراکز مشاهده شده است.
فرمانده ستاد مدیریت و مقابله با کرونا استان تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با تکیه بر اینکه امکان دارد در تهران به علت الگوهای آتی کرونا ویروس وضعیت شاخص ها همگن تر شود، اضافه کرد: هم اکنون بستری ها در استان تهران از ۳۷۱۲ نفر گذشته است که در طول پنج ماه اخیر رکورد شکنی به حساب می آید. در مورد مراجعین سرپایی هم بین پنج تا هفت هزار نفر در نوسان بوده که با فعال شدن مطب ها در طول روزهای آینده بازتولید ما تغییر خواهد نمود که به منزله کاهش نخواهد بود بلکه یک تغییر الگو به حساب می آید.
وی افزود: با عنایت به این که افراد مسن جزو گروه های پرخطر هستند در طول دو هفته اخیر ۴۳ درصد مراجعین بستری بیمارستان ها و ۷۰ درصد مرگ و میرهای ما کماکان از افراد مسن بوده اند.1400/01/14
23:01:23
5.0 / 5
1174
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما