معاون درمان وزارت بهداشت:

در این موج كرونا، بیماران با علایم گول زننده مراجعه می كنند

در این موج كرونا، بیماران با علایم گول زننده مراجعه می كنند خوزستان معاون درمان وزارت بهداشت اظهار داشت: در این موج بیماری، بیماران با علائمی که گاهی گول زننده هستند به مراکز درمانی مراجعه می کنند؛ مردم باید دقت کنند که در زمان اپیدمی کرونا هر علامتی، علامت کرونا است و فقط به تب، سرفه و تنگی نفس توجه نکنند.قاسم جان بابایی در گفت و گو با ایسنا، در حاشیه بازدید از بیمارستان رازی اهواز که امروز (۲۶ اسفندماه) انجام شد، اظهار نمود: در این موج بیماری، بیماران با علائمی که گاهی گول زننده هستند به مراکز درمانی مراجعه می کنند؛ مردم باید دقت کنند که در زمان اپیدمی کرونا هر علامتی، علامت کرونا است.

وی اضافه کرد: مردم فقط به تب، سرفه و تنگی نفس توجه نکنند و اگر گرفتار علایم دیگری مانند شکم درد، تهوع و استفراغ مکرر و در سنین بالا خستگی و بی حالی شدند نیز توجه نمایند که علایم کرونا هستند.

معاون درمان وزارت بهداشت اظهار داشت: یکی از دلایلی که گاه سبب مراجعه بیماران بدحال به بیمارستان می شود همین نشناختن علایم و دیر متوجه شدن نسبت بیماری است. اگر بیماران زود به مراکز بهداشتی و درمانی مراجعه کنند، امکان نجات بیشتر بیماران وجود دارد. در این دوره همکاران ما مسلط تر هستند و شرایط را بهتر مدیریت کرده اند.

جان بابایی با اشاره به وقوع سه موج بیماری در خوزستان اشاره کرد: موج سنگین دیگری در تابستان در خوزستان رخ داده بود و موج جدید خوزستان هم بسیار سنگین و معادل موج تابستان است.

وی اضافه کرد: با توجه به این که استان خوزستان، جمعیت آلوده نشده زیادی داشت، وقوع چنین موج بیماری قابل پیش بینی بود و متاسفانه حالا با این موج درگیر هستیم.

معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به کند شدن روند بروز موارد بیماری سرپایی و بستری، اظهار داشت: با تلاش شبانه روزی رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز و دیگر همکاران در بخش بهداشت و درمان، موج کنترل شده است و الان میزان مراجعات به مراکز بهداشتی و درمانی و موارد بستری نسبت به هفته گذشته مقداری کاهش یافته است. اگر این روند ادامه یابد در ایام آینده مقداری از بار بیمارستان ها سبک تر خواهد شد.

معاون درمان وزارت بهداشت اضافه کرد: زیرساخت ها نیز با کمک وزارت بهداشت و خیرین و با همت دانشگاه علوم پزشکی اهواز توسعه داده شده و ۱۰۰ تخت ویژه به ظرفیت بیمارستان ها افزوده شده است تا درباب بستری بیماران در بخش ویژه مشکلی وجود نداشته باشد. وزارت بهداشت سه دستگاه اکسیژن ساز نیز به خوزستان مختص کرده است و چهارمین دستگاه نیز به زودی تحویل داده خواهد شد.

جان بابایی اظهار داشت: هم اکنون تیم بهداشت و درمان و تیم های فعال طرح شهید سلیمانی شامل بسیج و هلال احمر، در فرودگاه های خوزستان مستقر هستند و در حال نمونه برداری از مسافران هستند. تنها از مسافرانی که نتیجه تست منفی همراه خود داشته باشد، تست گرفته نمی گردد و تنها به افرادی که جواب تست شان منفی است اجازه مسافرت داده می شود که این کار در جلوگیری از انتشار بیماری از خوزستان به نقاط دیگر بسیار موثر است.
1399/12/26
20:18:43
0.0 / 5
1297
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما