وزیر بهداشت:

عصاره زندگی استاد یلدا، عشق ورزی و محبت به دیگران بود

عصاره زندگی استاد یلدا، عشق ورزی و محبت به دیگران بود مطب نما: وزیر بهداشت با اشاره به اینكه دكتر یلدا یكی از برجسته ترین اساتید دانشگاه علوم پزشكی تهران است، اظهار داشت: دكتر یلدا معتقد بودند، انسان در لباس مقدس پزشكی باید به مردم بی دریغ عشق بورزد.


به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، دكتر سیدحسن هاشمی در مراسم تشییع پیكر زنده یاد، استاد فقید، دكتر علیرضا یلدا اظهار داشت: دكتر یلدا یكی از برجسته ترین اساتید دانشگاه علوم پزشكی تهران محسوب می شوند كه قریب به ۶۰ سال در این دانشگاه به تعلیم دانشجویان پزشكی مشغول بودند.
وزیربهداشت اضافه كرد: دكتر یلدا از حیث شان و مرتبه علمی از شاخص ترین چهره های پزشكی محسوب می شوند و تقریبا تمام جامعه پزشكی به شكلی ایشان را استاد خود می دانند.
هاشمی اظهار داشت: این استاد گرانقدر در شب یلدا به رحمت ایزدی پیوستند و در عین حال، حاصل و عصاره زندگی شان كه آمیخته به تعالیم پربار دروس طب و اخلاق، عشق ورزی و محبت به دیگران بود را به جای گذاشتند، محبت بی دریغ به مردم، همواره مورد تاكید ایشان بود؛ چراكه معتقد بودند انسان در لباس مقدس پزشكی باید به مردم بی دریغ عشق بورزد، زیرا پزشكی تنها یك علم یا مهارت نیست، بلكه محبت به بیمار از وظایف پزشك است كه این بهترین درسی بود كه همواره به شاگردان شان تاكید می كردند.
وزیربهداشت با اشاره به اینكه امیدواریم شاگردان خوبی باشیم و به مردم ایران خوب خدمت نماییم، تصریح كرد: استاد یلدا تمام شدنی نیست، امثال دكتر یلدا در جامعه پزشكی بازهم داریم و باید هنرمند باشیم تا آنها را كشف نماییم و به وجودشان افتخار نماییم.
هاشمی اظهار داشت: استاد یلدا تمام زندگی خویش را صرف آموختن و آموزش دادن كرد، به طوری كه یك چهره بین المللی به حساب می آید و در زمینه بیماری های عفونی جزو پیشكسوتان این رشته هستند، پزشكان ایرانی در داخل كشور و خارج از مرزها كه در رشته عفونی تحصیل كرده اند، شاگردان ایشان محسوب می شوند.
وزیربهداشت خاطرنشان كرد: دكتر یلدا یك انسان كامل و نافع برای كشور و مردم هستند، این آرزوی هر انسانی است كه مفید باشد و دكتر یلدا از این جنس بود.
بنابر اعلام وب دا، هاشمی در انتها تصریح كرد: در جامعه پزشكی یلداهای فراوانی وجود دارد كه گمنام هستند و پیدا و پنهان به مردم خدمت می كنند كه به تمام آنها افتخار می نماییم.1396/10/03
19:50:32
5.0 / 5
4991
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما