در سرمای هوا و اپیدمی كرونا، اهدای خون را فراموش نكنید

در سرمای هوا و اپیدمی كرونا، اهدای خون را فراموش نكنید مدیرکل انتقال خون استان تهران ازشهروندان دعوت کرد که در شرایط همه گیری کرونا و سرمای هوا اهدای خون را در برنامه زندگی خود قرار دهند و بیماران را فراموش نکنند.


به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، دکتر محمدرضا مهدی زاده احتیاج به خون را امری ضروری و مستمر دانست و اظهار داشت: ازشهروندان تشکر میکنم که با دعوت برای اهدای خون این امر ضروری را دراولویت کاری خود قرار می دهند و در نخستین فرصت به یاری بیماران می شتابند.
وی تصریح کرد: با سردتر شدن و تداوم آلودگی هوای استان تهران و به دنبال آن کمتر شدن تردد، این نگرانی وجود دارد که ذخایر خون کاهش پیدا کند. بدین سبب قبل از اینکه تأمین خون بیماران با مشکل مواجه شود، از اهداکنندگان و شهروندانی که واجد شرایط اهدای خون هستند دعوت می کنم که برای این امر مهم اقدام نمایند.
بنابر اعلام اداره کل انتقال خون استان تهران، مهدیزاده همینطور ضمن اشاره به عمر سه روزه پلاکت اظهار داشت: احتیاج به پلاکت برای بیماران سرطانی و کسانی که مشکل انعقادی دارند و برخی بیماری های دیگر، نیازی همیشگی است و متاسفانه برخلاف خون کامل که بیشتر از یک ماه امکان مصرف و نگهداری دارد، عمر پلاکت تنها ۳ روز است و از شهروندان دعوت می کنم که با اهدای خون و پلاکت به نجات جان این بیماران کمک کنند.
منبع:

1399/10/20
19:25:27
0.0 / 5
1004
تگهای خبر: بیمار , بیماری , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما