پژوهش در بخش گیاهان دارویی باید شكوفا شود

پژوهش در بخش گیاهان دارویی باید شكوفا شود مطب نما: كرج - ایرنا- رئیس دانشگاه علوم پزشكی البرز با اشاره به ظرفیت های علمی و كشاورزی در استان اظهار داشت: پژوهش در بخش گیاهان دارویی باید دامنه دار و شكوفا شود.


دكتر حمید درفشی روز چهارشنبه در همایش گرامیداشت هفته پژوهش كه در سالن اجتماعات دانشگاه علوم پزشكی البرز، اظهار داشت: یكی از بخش هایی كه می تواند بیشتر از سایر بخش های پزشكی در امر پژوهش فعالیت داشته باشد، دانشكده دارویی استان است كه می تواند در صنعت پژوهش اثرگذار شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشكی البرز تصریح كرد: دانشگاه باید طوری باشد كه در صنعت آموزش ببیند و پژوهش خویش را به شكل عملیارائه كند.
درفشی اظهار داشت: اساتید دانشگاه های علوم پزشكی می بایست پژوهش محور حركت كنند و روش های مناسب تحقق و پژوهش را به دانشجویان آموزش دهند.
دكتر محمد مهدی كامكار یكی از محققان و پژوهشگران استان البرز كه موفق به ساخت داروی گیاهی زخم بستر شده است در این همایش با اشاره به اینكه این دارو اثرات بسیار موثری در درمان زخم های بستر دارد، اظهار داشت: این دارو عام المنفعه است و به صورت مجانی و در قالب طرحی اكنون در بیمارستان امام علی (ع) كرج در اختیار بیماران زخم بستر و دیابتی قرار می گیرد.
وی ادامه داد: تابحال مشكل اساسی این بوده است كه بیمارانی كه زخم بستر شده جان خویش را از دست داده اند لیكن این دارو با هدف پیشگیری از مرگ بیماران دارای زخم بستر تولید شده است.
وی اظهار داشت: تا كنون بیمارانی كه از این دارو بهره برده اند بین یك تا سه هفته بهبود یافته اند.
این محقق تصریح كرد: روزانه بین 8 تا 10 بیمار در مراكز درمانی خاص تحت درمان قرار می گیرند و بهبودی خویش را به طور كامل باز می یابند.
7410/ 6155 خبرنگار: مژگان السادات سجادی** انتشار دهنده: محمد عزیزپور


1396/09/30
14:25:37
5.0 / 5
4881
تگهای خبر: بیمار , پزشك , پزشكی , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما