معاون علوم پزشكی شیراز اعلام كرد

شناسایی بیش از ۱۶۲ هزار بیمار در فارس

شناسایی بیش از ۱۶۲ هزار بیمار در فارس فارس معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز اظهار داشت: بر طبق آخرین آمارها، از شروع شیوع ویروس کرونا در فارس تا حالا بیش از 162 هزار نفر به این بیماری مبتلا شده اند.


دکتر عبدالرسول همتی شنبه ۱۳ دی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از شروع شیوع ویروس کرونا در فارس تا حالا بیش از ۵۵۴ هزار نمونه از افراد بیمار و علامت دار تهیه و با آزمایش این نمونه ها ۱۶۲ هزار و ۷۴ مورد مثبت شناسایی شده است.
همتی افزود: الان ۵۸۷ بیمار مثبت قطعی و یا دارای علامت کروناویروس در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۱۲۵ بیمار مبتلا به کووید۱۹ به سبب وخامت وضعیت جسمی در بخش های ICU مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز همین طور مجموع بهبودیافتگان این بیماری را ۱۵۷ هزار و ۳۶۰ نفر اعلام و با اعلان اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته ۳ بیمار مبتلا به کرونا در فارس فوت کرده اند، اظهار داشت: با اضافه شدن این موارد جدید، آمار موارد فوت ناشی از کرونا در فارس به ۳۰۲۸ نفر رسیده است.
اعلام مبتلایان کووید۱۹ در فارس از شروع شیوع ویروس کرونا تا کنون
وی اظهار داشت: از مجموع ۱۶۲ هزار و ۷۴ مورد شناسایی شده در فارس، ۸۲ هزار و ۶۶۶ مورد مربوط به شهرستان شیراز، ۴ هزار و ۳۱۴ مورد مربوط به کازرون، ۳۹۹۲ مورد مربوط به مرودشت، ۲۷۳۳ مورد مربوط به ممسنی، ۲۷۱۹ مورد مربوط به فیروزآباد و ۲۶۰۹ مورد مربوط به داراب بوده است.
همتی اظهار داشت: از کل بیماران شناسایی شده، آباده ۲۵۳۹ مورد، کوار ۲۴۴۳ مورد، سپیدان ۱۸۸۸ مورد، استهبان ۱۵۹۲ مورد، نی ریز ۱۵۱۸ مورد، کوهچنار ۱۵۱۲ مورد، زرین دشت ۱۴۸۹ مورد، اقلید و قیرو کارزین هرکدام ۱۳۸۷ مورد، خرمبید ۱۲۳۱ مورد، رستم ۱۰۹۴ مورد، لامرد ۱۰۸۵ مورد، زرقان ۱۰۵۴ مورد، خرامه ۱۰۳۱ مورد، پاسارگاد ۱۰۱۴ مورد، فراشبند ۱۰۰۲ مورد، ارسنجان ۸۰۸ مورد، سروستان ۶۶۳ مورد، مهر ۶۵۵ مورد، بوانات ۵۶۷ مورد، بیضا ۵۴۰ مورد، بختگان ۵۲۱ مورد و سرچهان ۴۱۴ مورد را به خود اختصاص داده اند.
افزایش تدریجی تعداد مبتلایان در فارس
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اعلان اینکه بار دیگر شاهد افزایش آمار تعداد مبتلایان پس از یک دوره کاهشی بودیم، اظهار داشت: بیماری کووید ۱۹ در جامعه در حال چرخش است، بدین سبب لازم است با دقت نظر نسبت به سلامتی خود، خانواده و همنوعان، پروتکل های بهداشتی را رعایت نماییم.1399/10/14
01:12:07
0.0 / 5
987
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما