بازتاب ساخت ونتیلاتور ایرانی در نشریات بین المللی

بازتاب ساخت ونتیلاتور ایرانی در نشریات بین المللی ساخت دستگاه ونتیلاتور پرتابل نقشه باز، توسط پژوهشگران دانشكده مهندسی برق و كامپیوتر دانشگاه تهران در نشریات معتبر بین المللی بازتاب گسترده ای داشته است.


به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، خبر موفقیت دکتر هادی مرادی و دکتر سید کمال الدین ستاره دان از پژوهشگران دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تهران، در ساخت ونتیلاتوری پرتابل و ارزان قیمت که در ابتدای سال در مجله Spectrum انجمن بین المللی IEEE گزارش شده بود، این دفعه در مجله IEEE Institute انتشار یافته است.
انجمن جهانی IEEE با بیش از ۴۲۰ هزار عضو یکی از بزرگترین انجمن های بین المللی در سطح جهان است و حدود 30 درصد از کل تحقیقات انتشار یافته در جهان در زمینه های مهندسی الکترونیک، مخابرات و مهندسی کامپیوتر را ارائه می دهد.
دستگاه ونتیلاتور پرتابل یک دستگاه تنفس اتوماتیک ساده برای کمک به بیماران کرونایی است که می تواند حجم مورد نیاز اکسیژن را با سرعت مشخص به سیستم تنفس بیمار برساند؛ این دستگاه با قابلیت ساخت آسان و کم هزینه توانسته نیاز خیلی از جوامع محلی را نیز مرتفع ساخته و در نجات جان بیماران کرونایی بسیار مؤثر واقع شود.
هم اکنون، با همکاری دکتر مریم خلیلی و دکتر مهران فاطمی نیا از گروه طراحی صنعتی پردیس هنرهای زیبا دانشگاه تهران و در ادامه کارهای بین رشته ای دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر، پروژه طراحی پیکره تعاملی این ونتیلاتور در امتداد افزایش کیفیت و قابلیت های سیستم از منظر طراحی فنی، تعریف شده است.
این طرح موفق شده است تا بعنوان یکی از ۹۲ طرح منتخب فراخوان آژانس دانشگاهی فرانکوفونی برای پروژه های کوید ۱۹ از میان حدود ۲۰۰۰ طرح ارسالی از ۷۶ کشور جهان انتخاب گردد.
بنا بر اعلام روابط عمومی دانشگاه تهران، این تیم، در ادامه کوشش های خود اهتمام دارد تا با لحاظ کردن استانداردهای تعریف شده از طرف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و با افزودن حسگرهای مراقبتی و کنترلی بیشتر و تطبیق بدنه و واسط های کاربری با نیازهای کادر درمانی و بیماران، محصولی با قابلیت کاربری بالا را تجاری سازی کرده و به تولید انبوه صنعتی برساند.1399/07/16
14:14:11
5.0 / 5
1801
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیمار , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما