معاون فرهنگی وزارت علوم تاكید كرد

اربعین فصل جدیدی را در عرصه پژوهش باز می كند

اربعین فصل جدیدی را در عرصه پژوهش باز می كند به گزارش مطب نما معاون فرهنگی وزارت علوم اظهار داشت: اربعین فصل جدیدی را در عرصه های مهم پژوهشی باز می كند و این واقعیت بزرگ تاریخی، اجتماعی و فرهنگی در واقع یك میدان پژوهشی وسیع است كه دارای قابلیت بسیاری برای واكاوی پژوهشگران در ابعاد مختلف است.


به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، دکتر غلامرضا غفاری در همایش ملی اربعین پژوهی که امروز به صورت ویدئوکنفرانس در سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور برگزار شد، اضافه کرد: دانشگاه پیام نور بعنوان دانشگاهی که در ابعاد و وسعت جغرافیایی بعنوان بزرگ ترین دانشگاه دولتی ملی محسوب می شود، نقش موثری در نگاه علمی به این رویداد تاریخی باارزش خواهد داشت.
وی ادامه داد: پژوهشگران و پژوهشگران دانشگاه با واکاوی علمی این رویداد بزرگ می توانند ضمن دفاع علمی و پژوهشی از اربعین، با انتشار مقالات، رسالت اجتماعی و دینی خودرا برای انتقال ارزش ها و فرهنگ عاشورای حسینی تحقق بخشند.
وی اشاره کرد: پژوهش در وقایعی که دارای امتداد تاریخی هستند، دو تاریخ گذشته و امروز را به یکدیگر پیوند می دهد و در واقع یافتن سرنخ هایی از گذشته و ارائه تفسیر ها و فهم های جدی تر، راه را برای بازنمایی و بازتولید این واقعیت در جایی که الان با آن مواجه هستیم، باز می کند و اثرگذاری مثبتی برای نسل جدید خواهد داشت.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور، دکتر غفاری همین طور بر نقش بی بدیل رسانه اصرار کرد و اظهار داشت: اربعین خود رسانه است و امروز هم همایش ها و نتایج حاصل از آن در حکم رسانه هستند. تولیداتی که با ارزش علمی و پژوهشی، واقعیت تاریخ را در ابعادی متفاوت بازنمایی می کنند و می تواتند نقش مهمی در ادای حق این واقعه حماسی بزرگ داشته باشند.
منبع:

1399/07/10
19:22:38
5.0 / 5
1836
تگهای خبر: تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما