عرضه ۶۵۰ رساله در جشنواره رساله های ۳ دقیقه ای

عرضه ۶۵۰ رساله در جشنواره رساله های ۳ دقیقه ای به گزارش مطب نما بیشتر از ۶۵۰ رساله در رشته های گوناگون و از ۱۰۰ دانشگاه كشور در جشنواره ملی رساله های سه دقیقه ای دانشجویی«پاناسه» شركت كردند.


به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، سال قبل از جانب معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با همکاری صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران فراخوان جشنواره و مسابقه ای برای دانشجویان بمنظور معرفی و کاربردی کردن پایان نامه های دانشجویی با عنوان "پانا سه" منتشر گردید که طی آن دانشجویانی که پایان نامه خویش را در یکی از مقاطع تحصیلی دفاع کرده اند، در یک فیلم سه دقیقه ای عرضه می کنند.
جشنواره ملی «پاناسه» در سه مرحله مجازی، بومی و کشوری در حال برگزاری است. در مرحله مجازی هر شرکت کننده ویدیویی حداکثر سه دقیقه ای در رابطه با پایان نامه خود ضبط و در سامانه این رویداد بارگذاری می کند. بعد از آن داوری انجام می شود و برگزیدگان به مرحله بومی راه می یابند. در این مرحله شرکت کنندگان در یکی از پنج بوم تهران، مشهد، اصفهان، شیراز و تبریز حضور یافته و پایان نامه را برای داوران عرضه می دهند.
برگزیدگان هم به مرحله کشوری می روند و در نهایت برگزیدگان نهایی مشخص می شوند. این رویداد سبب آگاهی جامعه از اهمیت دستاوردهای علمی فناورانه می شود و کمک می نماید دانشجویان بیشتر به نقش کارهای علمی کاربردی در آینده کشور فکر کرده و در نتیجه در انتخاب مبحث و نیاز جامعه اشراف بیشتری داشته باشند.
بر مبنای اعلام مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری، تا کنون ۶۵۰ دانشجو از ۱۰۰ دانشگاه کشور برای حضور در این رویداد ثبت نام کرده اند و از این تعداد ۱۵۰ نفر بعد از ارزیابی به مرحله بعد راه می یابند و در نهایت ۳۰ برگزیده انتخاب و مورد حمایت قرار می گیرند. داوری ها هم به صورت جمع سپاری توسط یک هزار و ۴۰۰ داور انجام می شود.1399/07/08
13:34:50
5.0 / 5
1572
تگهای خبر: شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما