چالش های بهداشتی وزارت بهداشت در سال ۹۷؛

بودجه پزشك خانواده نصف شد

بودجه پزشك خانواده نصف شد مطب نما: معاون بهداشت وزارت بهداشت ضمن گلایه از نصف شدن بودجه برنامه پزشك خانواده در لایحه بودجه سال ۹۷، اظهار داشت: علی رغم اینكه انتظار دارند بتوانیم برنامه پزشك خانواده و نظام ارجاع را اجرا كرده و پرونده الكترونیك سلامت را مستقر كنیم، اما اعتبارمان را نسبت به سال ۹۵ نصف كرده اند.دكتر علیرضا رییسی در گفت وگو با ایسنا، درباره اعتبارات حوزه بهداشت در لایحه بودجه سال ۹۷، اظهار داشت: در سال ۹۵ اعتبار ما در بحث پزشك خانواده شهری بالغ بر ۲۰۰۰ میلیارد تومان بود كه این اعتبار از محل یك درصد ارزش افزوده تامین می گردد. متاسفانه این اعتبار در سال ۹۶ نصف شد و به حدود ۱۰۰۰ میلیارد تومان رسید. تابحال هم كه در اواخر برج ۹ هستیم، كمتر از ۳۰ درصد همین اعتبار را به ما تخصیص داده اند.

وی با اشاره به اینكه متاسفانه در لایحه بودجه سال ۹۷ هم همین رقم تكرار شده است و اعتبار ۱۰۰۰ میلیاردی را برای این حوزه تعیین كرده اند، اضافه كرد: علی رغم اینكه از ما انتظار دارند تا بتوانیم برنامه پزشك خانواده و نظام ارجاع را اجرا كرده و پرونده الكترونیك سلامت را مستقر كنیم، اما اعتبارمان را نسبت به سال ۹۵ نصف كرده اند. این مورد بطور قطع ما را دچار یكسری چالش ها خواهد نمود.

معاون بهداشت وزیر بهداشت درباره برنامه های حوزه بهداشت در سال ۹۷، اظهار داشت: در سال ۹۷ در ابتدا بحث تكمیل پرونده الكترونیك سلامت و استقرار نظام ارجاع را پیش می بریم و در مرحله بعد اجرای برنامه پزشك خانواده جزو اولویت های ماست. در سال ۹۷ مقرر است برنامه هایمان را ذیل پرونده الكترونیك طوری گسترش دهیم تا زمینه را برای اجرای نظام ارجاع و پزشك خانواده فراهم كنیم. البته ما به صورت لایه لایه كار را پیش می بریم و پایلوت نخواهیم داشت.
1396/09/25
13:57:40
5.0 / 5
4600
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما