نكاتی درباره دردهای عضلانی و مفصلی كرونا

نكاتی درباره دردهای عضلانی و مفصلی كرونا به گزارش مطب نما پژوهشگران موسسه ملی تحقیقات سلامت و دانشكده بهداشت دانشگاه علوم پزشكی تهران می گویند: بنظر می رسد دردهای مفاصل و عضلات از علایم عفونت های در رابطه با خانواده ویروس های كرونا است. با این وجود، آن چه كه از مطالعات برمی آید، این است كه سهم دردهای عضلانی نسبت به دردهای مفصلی بیشتر است. علاوه بر بیماران مبتلا به كووید-19، عوارض مصرف داروها، در بعضی موارد استفاده از هیدروكسی كلروكین، می تواند ضعف عضلانی ایجاد كند.


به گزارش مطب نما به نقل از ایسنا، پژوهشگران موسسه ملی تحقیقات سلامت و دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران با بررسی شواهد موجود به این پرسش پاسخ داده اند که آیا درد مفاصل می تواند از عوارض کرونا و یا داروهای مورد استفاده در مبتلایان باشد یا خیر.
آنها می گویند: بطور کلی عفونت های ویروسی تنفسی می توانند موجب درد و التهاب مفاصل شوند. به همین ترتیب، علایم اسکلتی-عضلانی طی عفونت های ویروس کرونا مانند سایر عفونت های تنفسی می توانند رخ دهند.
در مورد کووید-۱۹، در ۱۵ درصد بیماران درد مفاصل و در ۴۴ درصد موارد نیز دردهای عضلانی گزارش شده است. در بعضی از مطالعات دیگر نیز، از دردهای مفصلی-عضلانی بعنوان یکی از علایم کووید-۱۹ اشاره شده است که حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد بیماران و حتی در بعضی مطالعات تا ۱۹ درصد افراد، آنرا تجربه کرده اند.
در ارتباط با عوارض عضلانی و مفصلی داروهای مصرفی، در بعضی موارد ضعف عضلانی، در اثر استفاده از داروهای هیدروکسی کلروکین ایجاد می شود.
بطور کلی، بنظر می رسد دردهای مفاصل و عضلات از علایم عفونت های در رابطه با خانواده ویروس های کرونا است. با این وجود، آن چه که از مطالعات برمی آید، این است که سهم دردهای عضلانی نسبت به دردهای مفصلی بیشتر است. علاوه بر بیماران مبتلا به کووید-۱۹، عوارض مصرف داروها، در بعضی موارد استفاده از هیدروکسی کلروکین، می تواند ضعف عضلانی ایجاد کند.
منبع:

1399/06/10
11:00:56
5.0 / 5
1915
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
مطب نما
matabnama.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مطب نما محفوظ است

مطب نما

نزدیکترین مطب به شما